Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize'nin Fethinin 556. Yıl Dönümü
  • Facebook da Paylaş
Rize'nin Fethinin 556. Yıl Dönümü
  • 28-08-2017
  • 0 yorum
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'nin fethinin 556. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak,  Rize'nin fethinin 556. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Osman Aşkın Bak, mesajında,  Rize'nin 5,5 asır önce  Fatih Sultan Mehmet ve onun müjdelenmiş askerlerinin gönül seferberliğiyle fethedildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: 
 
"O günden beri  Rize'nin kahraman evlatları medeniyetimizin yılmaz bekçileri arasında daima yer almışlardır.  Karadeniz'in hırçın dalgaları, yalçın dağları arasında karakteri çelikleşen Rizeliler; o dağlar kadar muhkem ve o deniz kadar engin yürekleri ile her zaman bu milletin, bu devletin, bu memleketin uğruna kan ve ter dökmüşlerdir.
 
O gün  Rize'nin kapısını aralayarak, bu şehre ruh üfleyen kutlu dava; İstiklal Harbi'ne silah taşıyan, takası küçük fakat imanı büyük kahramanlara devrolunmuştur. O yiğitlerin ruhu ise 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan'ın işaretiyle şahlanan iradede yeniden can bulmuştur.
 
Bundan tam 556 yıl evvel şehrimize doğan ve hiç sönmeden yüzyılları aşarak günümüze kadar ulaşan adalet ve hürriyet güneşinin kıyamete kadar parlamasını diliyor, Rizemizin fethinin 556. yıl dönümünü tüm kalbimle kutluyorum."?
Etiketler : Rize'nin - Fethinin - 556. - Yıl - Dönümü -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE