Ana Sayfa  /  RİZE  /  Rize’de Atatürk heykeli gözaltısı
  • Facebook da Paylaş
Rize’de Atatürk heykeli gözaltısı
  • 27-12-2016
  • 1 yorum
Rize’de Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak paylaşımda bulunanların gözaltına alındığı öğrenildi.
Rize’de Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak poz veren ve fotoğrafı sosyal medyada paylaşan M.K. ile bu fotoğrafı, ‘Aha yeni Atanız’ yazısıyla sosyal medya üzerinde yayınlayan A.B. gözaltına alındı. İki kişi hakkında, ‘Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.
 
Rize Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse imzasıyla yapılan açıklamada, Rize Belediyesi tarafından Eylul ayı başında başlatılan ’15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi’ kapsamında Rize Meydanı’nda bulunan Atatürk heykelinin Rize Valiliği tören alanına taşındığı hatırlatıldı. Açıklamada şöyle denildi:
 
“Taşınma sırasında Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak, Atatürk heykeline benzer poz veren ve bu fotoğrafı kendi sosyal paylaşım sayfasında paylaşan M.K. ile bu paylaşımı, ‘Aha yeni Atanız’ şeklinde bir yazı ile yine kendi sosyal paylaşım sayfasında yayınlayan A.B. isimli şüpheliler hakkında, 5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar kanunu gereğince, ‘Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret’ suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2016/7284 sayılı dosyasından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüpheliler M.K. ve A.B. gözaltına alınmış olup soruşturma devam etmektedir.”
Etiketler : Rize’de - Atatürk - heykeli - gözaltısı -
YORUMLAR
  • hsm   27-12-2016 19:43

    ..mezardan yönetilen ülke denildimi ..kızıyorlar kanunla korunan biri her fırsatta ..gizlice ..hakaretler yapılır ... ........ELBET ÇİKAR BİR İBRAHİM ... .....daha çile bitmedi o çile bıttığınde islamın nuru arşa çikacak ...acılar çekildikce zaferler yaklaşir

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE