Ana Sayfa  /  RİZE  /  RTB üyeleri için nefes kredisi
  • Facebook da Paylaş
RTB üyeleri için nefes kredisi
  • 23-12-2016
  • 0 yorum
Ülke ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin içinde bulunduğu finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye’deki diğer oda borsaların katılımıyla “TOBB NEFES KREDİSİ” kampanyası başlatıldı.
Bu kampanya kapsamında Rize Ticaret Borsası(RTB) olarak üyelerimizin finansmanla ilgili yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleri sorunlarına katkı sağlamak üzere, TOBB ile bankalar arasında yapılacak “TOBB NEFES KREDİSİ” protokolleri çerçevesinde Rize Ticaret Borsası üyelerine kredi olarak kullandırılmak üzere TOBB ve RTB’nin ortak destekleyeceği firma bazında 150 bin TL tutarındaki kredi başvurusu yapabileceklerdir. Kredi 12 ay vadeli olup, geri ödemesi aylık eşit taksitler halinde gerçekleşecektir. Kredi vadesinin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.      Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,82.5, yıllık % 9,90’dır. 
 
RTB Başkanı Mehmet Erdoğan, “Rizemizin en önemli geçim kaynağı olan çay sanayicilerimizin 2017 çay sezonuna başlamadan finansal olarak rahatlatacak nefes aldıracak bu kampanyaya Borsa olarak destek veriyoruz. Ülke genelinde ekonomide önemli yer tutan KOBİ finansman sorunlarının giderilmesine, ilimiz için ise çay sektörünün gelişimine katkı sağlayacak bu krediyi üyelerimizin iyi değerlendirmesini öneriyor. Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Etiketler : RTB - üyeleri - için - nefes - kredisi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE