Ana Sayfa  /  RİZE  /  Salarha tüneli ne zaman bitecek?
  • Facebook da Paylaş
Salarha tüneli ne zaman bitecek?
  • 22-06-2018
  • 1 yorum
Rize şehir merkezini güneye açacak olan 3 kilometre uzunluğunda 2 tüpten oluşan Salarha Tünelleri 2019 yılı sonunda tamamlanıyor.
Rize Milletvekili Adayları Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Muhammed Avcı beraberlerinde Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve yetkililerle tünel çalışmalarını yerinde inceledi.
 
Rize’de büyük projeleri gerçekleştirdiklerini ifade den Bakan Bak, “Sayın Cumhurbaşkanımız katılımıyla Ovit Tüneli’ni açtık. 138 yıllık bir rüyayı gerçekleştirdik. Aynı şekilde Salarha Tünelimiz de Rizemiz için gerçekten çok önemli bir fonksiyon yerine getirecek. Tünelin tamamlanması vatandaşlarımıza zaman açısından önemli bir kazanç sağlayacak. Böylesine büyük projelerin Rize’de olması, güney çevre yoluyla entegre olması ve Rize merkezle salarha vadisine genişlemesine destek vermesi açısından çok önemli. Rize’deki eserleri yaparak büyük projeleri takip ediyoruz. Yeni projeler eklenecek onları da takip edeceğiz. Rizemiz inşallah hem turizm ekseninde hem de organik tarım ekseninde gelişecek” diye konuştu. 
 
Tüneller hakkında detaylı bilgiler veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, “Rize’deki önemli projelerden bir tanesi de Salarha Tünelleri’dir. 3 kilometre uzunluğundadır. Salarha vadisiyle şehir merkezini birbirine bağlayacak, bitimi halinde aradaki mesafe 9 kilometre kısalmış olacak. Şu an 12 kilometre olan mesafe tünel tamamlandığında 3 kilometreye düşecek. Yatırımın tamamı 170 milyon liraya mal olacak. 2 bin 250 metrelik delme işlemi tamamlandı. 600-700 metre kalmıştır. Bitiş tarihi ise 2019 sonu ekim ayıdır. Bu tünelle bağlantılı olarak giriş ve çıkış kısımlarında yapacağımız işler var. Çift tüplü tüneli konumuna uygun yol ağı olması lazım. Onların üzerinde bölge müdürlüğü ve bakanlığın çalışması var.” dedi.
 
Salarha vadisi tarafında bulunan tünel girişini inceleyen heyet, incelemelerinin ardından şehir merkezinde tünellerin çıkış noktası olan Dalyan mevkiinde incelemelerine devam etti.
Etiketler : Salarha - tüneli - ne - zaman - bitecek? -
YORUMLAR
  • ŞABAN KÖSE   23-06-2018 19:55

    BU GÜZEL PROJOYU YAPAN HÜKÜMETTEN ALLAH RAZI OLSUN BU HÜKÜMETİN YAPACAĞI ÇOK İŞLER VAR İNŞALLAH BU SALAGA DERESİ BOYUNCA DAHA YARARLI İŞLER YAPILIR MESALA SANAYİİ MERKEZİ BİRAZ DAHA MEERKEZ BU TARAFA KAYMIŞ OLUR HEM MERKEZ NEFES ALIR ÇEVRE HASTANSİ YAPARSA AK PARTİ YAPAR TEŞŞKÜRLER

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE