Ana Sayfa  /  Ç.RİZESPOR  /  Sedat Peker'den Ç.Rizespor açıklaması
 • Facebook da Paylaş
Sedat Peker'den Ç.Rizespor açıklaması
 • 06-06-2017
 • 4 yorum
Çaykur Rizespor'un küme düşmesinin ardından yaşanan Rize-Trabzon tartışmalarına bir açıklamada işadamı Sedat Peker'den geldi.
Sedat Peker sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili  "ligde kalma şansını neden son maça bıraktınız "diye sorarak şu açıklamayı yaptı.
 
" Kıymetli Dostlarım,
 
Memleketim olan Rize’nin küme düşmüş olması şahsımı çok üzmüştür. Ancak bir anlık sinir ile açıklama yapan Rizespor başkanı ve teknik direktörünün sözleri ise ne yazık ki daha fazla üzülmeme sebep olmuştur.
 
Bizden önceki nesiller böyle sudan sebeplerle bu iki ilin (RİZE - TRABZON) insanları arasında maalesef ki soğukluk oluşturmayı geçmişte başarmışlardı. Şahsım ve benimle aynı yaş grubunun insanı olan sporcular, tribün liderleri ve bu iki şehrin gençleriyle yaptığımız fedakâr çalışmalar sayesinde eski soğuklukları ortadan kaldırabilmeyi başarmıştık.
 
Trabzonspor'un Bursaspor'a kasıtlı yenildiğini bu sebeple de Rizespor'un küme düştüğünü ima ederek bu şehir, bu olayı yüz yıl unutmaz sözünü edenler şunu iyi bilmelidirler ki makam sahibi insanlar söyledikleri sözün nelere sebep olacağını en azından öngörebilmelidirler.
 
Eğer öngöremezlerse o zaman adama sorarlar bir sene boyunca ligin üst sıralarına çıkmak yerine ligde kalma şansını neden son maça bıraktınız. Benim görebildiğim Trabzonspor oynamıştır, yenilmiştir. Rizespor küme düşmüştür. Bunun haricinde söylenen her söz bu ülkenin çimentosu olan bu iki ilimizin insanları arasında soğukluk yaratmaktan başka hiç bir şeye yaramayacaktır.
 
Sorumluluk sahibi olan insanlar eğer ki kötülerin değirmenine su taşımak istemiyorlarsa bundan sonraki yapacakları açıklamalarda daha ölçülü ve nezaketli olmalıdırlar. Ancak bu sayede kötülerin değirmenine su taşıyıp fitne ateşini yakmamış olurlar."
 
YORUMLAR
 • ALİ FURUNCU   10-06-2017 09:45

  RİZESPORA BAŞKANLIĞI YAPACAK EN İYİ KİŞİ BENCE SENSİN RİZESPORA HEYECAN GELİR BENCE DÜŞÜN YAP YANİ KARDEŞİM SELAMLAR

 • bozo   09-06-2017 08:38

  suç rizenin ve yönetimindir başkan şimdi kendi suçunu başkalarına yıkmak için uğraşıyor bu şehre en büyük kötülüğü başkan ve yönetimi yaptı bunu bu halk biliyor ve sonra çıkmışlar tv ye saçma sapan açıklamalar ile iki şehri birbirine düşürmeye çalıuşıyorlar bence başkan hakkında suç duyurusu yapılmalı ha şunada gelelim trabzon bursaya açık bir şekilde maçı vermiştir ama para karşılığı ama rize düşmanlığında ancak bu bizi bağlamaz sezon boyunca neredeydin

 • osm53   07-06-2017 08:46

  reis aynen .. futbol sever olarak diyorum.nelerle uğraşıyoruz.rize trabzon bu ülkenin herşeyi.birbirimize düşman aramayalım..

 • vatansever   06-06-2017 18:36

  Trabzon bursaya maçı resmen vermiştir.Kim inkar edebilir.mAÇI SEYREDEN ÇOCUK BİLE ANLAR.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE