Seks azgınlıkları çökertir
Mehmet Şevket Eygi
.

1. Müstehcen yayın yapılmamalıdır. Bu yayınlar bilgeliğe, ahlaka aykırıdır.
2. Bu yayınların fikir, basın hürriyeti ile zerre kadar alakası yoktur.
3. Müstehcen yayınlar toplumu çürütmektedir.
4. Halkı, gençliği, çocukları müstehcen yayınlardan korumak için, yapanlara ceza verilmelidir. Bunun için kanunlara ilaveler yapılmalıdır.
5. Türkiye Müslüman bir ülkedir. İslam’ın iffet ile ilgili kriterleri hayata geçirilmelidir.
6. Müstehcen yayınlar halkın bir kısmını seks manyağı haline getirir ve bunun sonunda büyük kötülükler zuhur eder.
7. Batı medeniyetinin ve ülkelerinin çöküşü seks azgınlıkları ve pislikleri yüzünden olacaktır. Onlar bu konuda sınırları aştılar, ölçüyü kaçırdılar.
8. Dinî kaynaklarımız, seks azgınlıkları ve sapıklıkları yüzünden bazı toplumların azaba uğradığını ve tarihten silindiğini göstermektedir.
9. 1939’da, 40’ta seks konusunda kirli olan Fransa, bu konuda temiz, iffetli ve disiplinli olan Almanya tarafından, kolayca yenilmişti. Halbuki iki ülkenin orduları ve asker sayısı hemen hemen eşitti. 
10. Kadınlara karşı yapılan tâciz ve tecâvüzlerin patlamasında, müstehcen yayınların büyük rolü vardır.
11. Ahlaka ve fazilete aykırı eş değiştirme partilerine âdil devletin izin vermemesi gerekir.
12. Uluslararası kadın hakları sözleşmelerine imza koyan TC’nin, KDV’li seks köleliğine, resmî ve yasal fahişelik vesikalarına izin vermemesi gerekir.
13. Zinanın suç olmaktan çıkartılması millî kimliğimize ve kültürümüze aykırı bir keyfiyettir.
14. İslamî cemaatler, tarikatlar, sivil toplum kuruluşları, gazeteler, tv’ler müstehcen yayınlara karşı ortak bir kampanya başlatmalıdır.
15. Ellerinde hürriyet, imkan, fırsat olduğu halde başta seks azgınlıkları olmak üzere bütün kötülüklerle mücadele etmeyen Müslüman şahsiyetler, kodamanlar, kuruluşlar sorumludur, büyük vebal altındadır.
16. İslam dini bize seks azgınlıkları bataklığına yuvarlanan bir toplumun batacağını haber vermektedir.
17. Tıpla ve sağlıkla hiçbir ilgisi olamayan fuhuş yatağı masaj salonları kapatılmalıdır.
18. Devlet özel hayatı tecessüs etmemeli, yatak odalarına girmemelidir ama özel olmayan, gizlenmeyen, açıkta ve açıkça küstahça yapılan bütün seks azgınlıklarının önüne geçmelidir.
19. Diyanet, Müslüman halkın, bilhassa çocukların ve gençlerin ahlakını bozan ve onları dejenere eden müstehcen yayınlarla ve seks serbestliği ile en uygun ve münasip şekilde mücadele etmelidir.
20. Müslümanlar bu konuda emr-i mâruf ve nehy-i münker yapmazlarsa başlarına inecek azap ve musibetlere hazır olsunlar.
21. Kötülükleri yapmamakla iş bitmez. Kötülüklerle etkili şekilde mücadele edilmesi de gerekir.
22. Müslümanların seks azgınlıkları ve diğer kötülüklerle mücadele edebilmeleri için ortak bir Ümmet yapısı olması gerekir. Ümmetsiz bu iş yapılamaz.
23. “Bizim kendi hizmetlerimiz ve programımız vardır, bunun dışındaki işlere karışmayız” diyen cemaatler yanlış düşünüyor. Onların bu zihniyeti, “Bizim bölümümüzde yangın yok, başka bölümdeki yangın bizi ilgilendirmez” demek gibidir. 
24. On kadar islamî cemaat bir araya gelmeli ve mârufu emr, münkeri nehy konusunda ortak bir çalışma plan ve programı yapmalıdır.
25. Bundan birkaç yıl önce sıcak bir yaz günü küçük bir sahil kasabasına gitmiştim. Lokantalarda kafelerde, çarşı pazarda bikini mayolu, müstehcen kıyafetli kadınlar ve erkekler gördüm. Böyle bir şey bizim millî ahlakımıza aykırıdır, izin verilmemelidir.
26. Hiçbir haysiyetli, iffetli kadın ve kızın erkekleri tahrik eden, kışkırtan, azdıran, tacize ve tecavüze sebep olan müstehcen kıyafetlerle gezmeye hakkı yoktur.
27. Eğitimin seviyesini düşüren karma eğitim kaldırılmalıdır.
28. İslamcı, muhafazakâr, milliyetçi siyasî iktidarların, bütün ahlaksızlıklarla en etkili şekilde mücadele etmesi gerekir.
29. Ahlaksızlık kanser gibidir. Önlenmez, kontrol altına alınmazsa bütün vücudu sarar ve ölüme sebep olur.
 
24-08-2017 20:52
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE