Ana Sayfa  /  SÜPER LİG  /  Sporda şiddetin önlenmesi toplantısında flaş karar!
  • Facebook da Paylaş
Sporda şiddetin önlenmesi toplantısında flaş karar!
  • 10-08-2017
  • 0 yorum
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sporda Güvenlik Zirvesinde konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2017-2018 sezonunda 6222 sayılı sporda şiddet düzensizliğin önlenmesi hakkında kanunun uygulanması ve müsabakaların düzen, huzur içinde yapılmasının sağlanması konularında düzenlediği toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak "Müsabakaların risk analizlerini yapacağız. "Süper Kupa ve Türkiye Kupası finallerinde e-bilet sistemini uygulama kararını aldık. Güvenlik sorununa bir an önce çözüm getirmemiz gerekiyor. Teknolojik kabiliyetimizi artırmak konusunda da çalışmalarımız olacak." dedi.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili "Bu olayı bir istisna olarak kabul ediyoruz. Tüm taraftarlar cezalandıramayız. Seyircimizin centilmen şekilde maçı izlemesi bizim en büyük hedefimizdir. Sadece saha içi taşkınlıklar değil, aynı durum sosyal medyada da geçerli. Oraya da el atacağız." dedi.
 
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül "Samsun'da oynanan son maçtaki tahkikat devam etmektedir. 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. Temel amacımız şiddetin ortadan kalkması. 6222 sayılı kanunda revizyona gidilebilir. Keyifli, şiddet olaylarının olmadığı bir lig diliyorum." dedi.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE