Ana Sayfa  /  DÜNYA  /  TBMM'den geçti, Türk askeri Katar'a gidiyor!
  • Facebook da Paylaş
TBMM'den geçti, Türk askeri Katar'a gidiyor!
  • 07-06-2017
  • 0 yorum
Katar'da TSK unsurlarının konuşlandırılması ve jandarma eğitimi konusundaki iki anlaşmanın TBMM Genel Kurulu gündeminde öne çekilerek bugün ele alındı.
TBMM Genel Kurulu'nun gündeminde halen alt sıralarda bulunan Katar'la imzalanan iki anlaşmanın Ak Parti Grubu'nun TBMM Danışma Kurulu'na yaptığı öneriyle bugün ele alınması bekleniyor. Suudi arabistan, Mısır, BAE, Bahreyn, Yemen gibi ülkelerin arasında bulunduğu çok sayıda Körfez ülkesi hafta başında "terörizmi desteklediği" gerekçesiyle Katar'la diplomatik ilişkilerini kesmiş ve Katar'a yönelik bazı yaptırımlar açıklamıştı.
 
ERDOĞAN: DOĞRU BULMUYORUM
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün akşam iftarda yaptığı konuşmada Körfez'de yaşanan son krizi değerlendirerek, Katar'a uygulanan yaptırımları doğru bulmadığını belirtmişti.
 
ÖN SIRALARA ÇEKİLDİ
 
AK Parti  ve MHP Grup yetkililerden edinilen bilgiye göre, halen Genel Kurul gündeminin 101. sırasındaki "Türkiye ile Katar arsında Katar topraklarında Türk Kuvvetlerinin konuşlandırılmasına ilişkin uygulama anlaşması" ile "102. sıradaki "Türkiye ile Katar arasında Jandarma eğitim ve Öğretimine ilişkin işbirliği protokolü" ön sıralara çekildi. 
 
TBMM'DE KABUL EDİLDİ
 
Katar ile Jandarma Eğitimi için işbirliği anlaşması kabul edildi.
 
TÜRK ASKERİNİN KATAR'DA KONUŞLANMASI TEZKERESİ DE KABUL EDİLDİ
 
TBMM'de yapılan oylamada, Türk askerinin Katar'da konuşlanmasına ilişkin tezkere de kabul edildi.
Etiketler : TBMM'den - geçti - - Türk - askeri - Katar'a - gidiyor! -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE