Ana Sayfa  /  RİZE  /  TOKİ'den Rize'ye 204 Milyon Liralık Yatırım
 • Facebook da Paylaş
TOKİ'den Rize'ye 204 Milyon Liralık Yatırım
 • 08-08-2017
 • 3 yorum
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ olarak Rize'de 2 bin 174 konuttan bin 415'ini tamamlayıp vatandaşlara teslim ettiklerini bildirdi.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı  Ergün Turan, TOKİ olarak  Rize'de 2 bin 174 konuttan bin 415'ini tamamlayıp vatandaşlara teslim ettiklerini bildirdi.
 
TOKİ Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, TOKİ Başkanı Turan'ın  Rize Valisi  Erdoğan Bektaş ile Timya Vadisi'nde inşası devam eden 759 konutluk kentsel dönüşüm projesini incelediği belirtildi.
 
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Turan,  Rize'deki kentsel dönüşüm projesinin çok iyi noktaya getirildiğini belirtti.
 
Kentsel dönüşümde her şeyden önce riskli alanlarda oluşan tehditleri ortadan kaldırıcı adımlar atmayı ve yerinde dönüşümü amaçladıklarına işaret eden Turan, kentsel dönüşümde vatandaşın rızasının son derece önemli olduğu ve vatandaşların mağdur edilmeyeceğini vurguladı.
 
Turan,  Rize'de uygulanan kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin, altyapısı yetersiz, mimari olarak düzensiz, dar ve dik yollar nedeniyle ulaşım sorununun had safhada olduğu çarpık yapıların yerine doğal afetlere dayanıklı, çevre düzenlemesi ve sosyal donatılarıyla birlikte yapılaşma sağlayan prestijli bir proje olacağını belirtti.
 
TOKİ'nin  Rize'de büyük yatırımlar yürüttüğüne dikkati çeken Turan, şöyle devam etti: 
 
"TOKİ olarak çayın başkenti  Rize'de 2 bin 174 konutun inşasına başladık. Bunların bin 415'ini tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim ettik. Konutun yanında sosyal donatılar inşa ettik.  Rize'de 400 kişilik yurt, 35 iş yeri, 250 yataklı hastane, 2 cami, 150 yataklı hastane, spor salonu, arıtma tesisi inşa ettik. Devam eden projelerimiz ile  Rize'de toplam yatırımımız yaklaşık 204 milyon lira olacaktır."
 
"Yüzyıllar boyu yaşayacak şehirler inşa etme motivasyonuyla çalışıyoruz"
 
Turan, ülke genelinde yürüttükleri tüm inşaat faaliyetlerinde insan ve şehir ilişkisini gözeten bir yaklaşımı benimsediklerini vurgulayarak, şehir silueti, kültürel ve sosyal doku, bölge ekonomisi, coğrafya ve çevre gibi şehir ve insana dair her parametreyi titizlikle analiz ederek projeleri hazırladıklarını belirtti.
 
Ev ve şehre dair yüksek hassasiyetle ve yeni bir vizyonla hazırlanan binlerce konut ve yerleşim projesinin, tüm nitelikleriyle milletin beklentilerini karşılayarak mutlu ve huzurlu yuvalarına güvenli birer kapı olacağının altını çizen Turan, "Yeni bir vizyonla insan ve şehir odağında son derece hassas davranıyoruz. Çok katlı yaparak bunu bir kazanca dönüştürmek mümkünken örneğin 10 kat yapabilecekken bunu yapmadık. 10 kat yerine 5 kat yaptık. Emsalin tamamını kullanmıyoruz, asla yüksek imar vermiyoruz, altında kalıyoruz. Hem insanları konut sahibi yapma hem de yüzyıllar boyu yaşayacak şehirler inşa etme motivasyonuyla çalışıyoruz." ifadesini kullandı.
Etiketler : TOKİ'den - Rize'ye - 204 - Milyon - Liralık - Yatırım -
YORUMLAR
 • dante   13-08-2017 10:38

  yahu bunların yaptığı işlerin reklamını yapmayın.rize ye 2014 milyonluk yatırım yaptıysalar beş katını bayburt a,trabzon a,ordu ya yaptılar.bir lütufta bulunmuşlar sanki!4500 konutun neden iptal edildiğini araştırıyoruz.kimin yaptırdığı illaki ortaya çıkacak.bakalım rezil rüsva kim ya da kimler

 • rizeye yazıktır   10-08-2017 00:16

  sıfır daire fiyatları olmuş 400.000 tl sen şurada yaptım yok 2 bin daire rizeli olmayana bunları yedirirsin. daire kira fiyatları 800 tl den kapı açılıyor en ucuz daire bile 200.000 tl den fiyat açıyor. biz artık rizeli olarak göçmek zorunda kalıyoruz. yazıklar olsun trabzona 10.000 in üzerinde toki insatı var bizimkier 1000 tn teslim edeceğiz diyor birde cumhurbaşkanının meleketi.

 • mehmet   08-08-2017 12:03

  dar gelirliye kaç tane daire yaptınız ?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE