Ana Sayfa  /  TRABZONSPOR  /  Trabzon'da görkemli açılış!
  • Facebook da Paylaş
Trabzon'da görkemli açılış!
  • 18-12-2016
  • 1 yorum
Bordo-mavili camianın büyük bir heyecanla beklediği Şenol Güneş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmen açıldı.
Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı, Türkiye'de deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen ilk spor tesisi olan Akyazı Spor Kompleksi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle açıldı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2013’te temelini attığı Akyazı Stadı’nın bugün de açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış konuşmasında, Trabzonspor'un yeni stadına bordo-mavililerin efsane kaptanı teknik direktör Şenol Güneş'in adının verildiğini açıkladı.
 
STAT İSMİ AÇIKLANDI: ŞENOL GÜNEŞ
 
Akyazı Stadı'nın bugün gerçekleştirilen açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan stadın ismini resmen açıkladı.
 
Bordo mavililerin 41.961 kapasiteli yeni stadyuma teknik direktör Şenol Güneş ismi verildi. Şenol Güneş ile milli takımın dünya üçüncülüğü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Marifet iltifata tabidir, iltifatsız marifet zayidir. Arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmede, stada Şenol Güneş'in adını vermeye karar verdik." diye konuştu.
 
İLKLERİN STADI
 
"Akıllı çatı" olarak bilinen smart roof sistemi kullanılan stat, bu özelliğiyle dünyada beşinci, Türkiye'de ise bir ilk olarak tarihe geçecek. Yaklaşık 22 bin metrekare kapalı tribün alanına sahip stadın çatısı 245 dönümlük yeşil alanın havasını temizleyebiliyor.
 
 
YORUMLAR
  • HASAN MARAK   19-12-2016 10:25

    HAYIRLI OLSUN TRABZON HERŞEYI HAK EDİYOR HALKI BİLINÇLI NE YATIĞINI NE YAPACAĞINI BİLEN MİLLETE YAKIŞIR BİRLIKTE HAREKET EDEBİLEN HALKA YAKIŞIR SN C.BAŞKANI NEDIR BU RİZYE OLAN KİNİ NEFRETİ ANLAMIŞ DEĞİLIM ÇİVİ ÇAKMAMAYA YEMİN ETMIŞ AYDERDE KAYAK MERKEZİ YAPILACAKTI 10 YIL ÖNCE SÖZ VERMIŞTI ŞİMDİ TRABZONA ÇALIŞIYOR HAYIRLI OLSUN AMA ARTIK RİZYEDE BİR AHIR YAPMA ZAMANI GELMIŞTIR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE