Ana Sayfa  /  HAYAT  /  Yaz mevsiminde ev satın almanın avantajları!
  • Facebook da Paylaş
Yaz mevsiminde ev satın almanın avantajları!
  • 15-06-2017
  • 0 yorum
Satılık ev arayışında mısınız? Yaz mevsiminde ev satın almak beraberinde birçok avantaj getiriyor. İşte avantajlar…
Okulların kapanmasıyla birlikte satılık ya da kiralık ev arayışı da hız kazandı. Ev arayışında olanlar birçok ilan arasından hayallerindeki evi bulmayı deneyecek. Taşınma sayısının en fazla olduğu aylar olan yaz ayları, emlak sektörünün de en hareketli olduğu dönem olarak öne çıkıyor. Yaz ayları satılık ev arayışı için daha fazla ev ilanı, rekabetin yoğun olması ya da çevreyi daha iyi tanımak gibi birçok avantajı beraberinde getiriyor. Peki yazın ev yatırımı yapmanın avantajları neler? Bu aylarda ev satın alınmalı mı? İşte yaz mevsiminde ev almanın avantajları…
 
İlan sayısı artış gösterir
 
İlan sayısı ve çeşitliliği yaz aylarında artış gösterir. Bu şekilde hayalinizdeki eve daha net bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yaz ayları insanların emlak sitelerinde vakit geçirdiği bir aydır ve ilanlar için oldukça bereketlidir. Satılık ev bulmak isteyenler için taşınma hareketliliğinin artış gösterdiği yaz ayları oldukça uygun bir dönemdir.
 
Rekabet ortamı kızışır
 
Yaz aylarında ilan sayısının daha fazla olmasından dolayı rekabet de artıyor. Bundan dolayı kendi zevklerinize ve bütçenize göre en uygun evi bulmanız mümkün. Artan rekabet ortamıyla ev sahipleri özellikle bu aylardaki hareketlilikten yararlanmak isteyeceklerdir ve evlerini satma konusunda istekli olacaklardır. Yaz aylarında yaşanan rekabeti kendi tarafınıza çevirmeniz mümkün ve bunu yaparak hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.
 
Taşınmak için elverişli biz dönemdir
 
Yaz aylarında taşınmanın diğer aylara oranla daha kolay olduğu bilinen bir gerçektir. Hem okulların kapalı olması hem de iş yoğunluklarının bu mevsimde azalması tüm odağınızı bu işe vermenizi sağlar. Bu dönem ayrıca çocuğu okula başlayacak aileler için de bir fırsat olarak öne çıkıyor.
 
Komşularınızı ve semtinizi tanıyabilirsiniz.
 
Yaşayacağınız mahalleyi, komşularınızı görmek ve tanımak için yaz aylarından daha uygun bir dönem yoktur. Yeni komşularınızla iletişim kurarak semt hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca evin bulunduğu bölgede neler olup olmadığını kontrol etmek amacıyla sık sık evinizin etrafında yürüyüşe çıkabilirsiniz.
Etiketler : satılık ev -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE