Ana Sayfa  /  RİZE  /  Yeşil Yol" Çalışmaları
 • Facebook da Paylaş
Yeşil Yol" Çalışmaları
 • 11-10-2016
 • 4 yorum
Rize'de yaklaşık 6 aylık aranın ardından "Yeşil Yol" kapsamında yeniden çalışma başlatılan ve Kavrun-Samistal yaylalarını birleştirecek yolun 400 metrelik bölümü tamamladı.
Rize'de yaklaşık 6 aylık aranın ardından "Yeşil Yol" kapsamında yeniden çalışma başlatılan ve Kavrun-Samistal yaylalarını birleştirecek yolun 400 metrelik bölümü tamamladı.
 
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kavrun ve Samistal yaylalarını birbirine bağlayacak yol için müteahhit firma, çalışmalarını dün güvenlik güçleri kontrolünde başlamıştı.
 
Çalışmalarda aksaklık yaşanmaması için jandarma ekipleri, Kavrun Yaylası yolunu kapattı. Bölgede yola karşı çıkan bazı kişiler, yaylaya çıkmak istedi ancak güvenlik güçleri müsaade etmedi. Jandarma ekipleri basın mensuplarının ise bölgeye giderek görüntü almasına izin verdi.
 
İl Garnizon Komutanı Albay Semih Coşkun da bölgeye gelerek güvenlik güçlerinden bilgi aldı ve alanda inceleme yaptı.
 
Bazı yayla sakinlerinin yola karşı çıkmadığı gözlendi. Bazıları ise yayla sakinleri yolun güzergahının değiştirilmesi yönündeki taleplerini Rize Valisi Erdoğan Bektaş'a ilettiklerini söyledi.
 
Jandarma ekiplerinin yaylada bekleyişi sürerken dün haklarında yasal işlem başlatılan 11 kişinin ise çalışma bitinceye kadar yaylaya girişine izin verilmeyeceği öğrenildi.
Etiketler : Yeşil - Yol" - Çalışmaları -
YORUMLAR
 • Yusuf Alptekin   18-10-2016 09:23

  Yol bahane çevreyi katletmek şahane. Araplar için yeşilimizi yok ediyoruz. Sarp kapısını açarlarken de turist gelecek diyorlardı. Gelenin ne olduğunu gördük.

 • omer   16-10-2016 21:13

  Allah bu yolu başlatanlardan razi olsun...Yol hayattır....yol medeniyettir....

 • alikartal   16-10-2016 11:45

  yeşil yola karşı çıkmak rizenin zenginliğine karşı çıkmaktır bir kaç çapsız kişi bu projeyi emgelliyemiyecek bu proje rizeye yılda enaz bir milyon yabancı tursit çekecek

  0

  0

  • Yusuf Alptekin   18-10-2016 09:22

   Rizede ağaç kalmadığı zaman nereden nefes alacaksın kardeşim ?

   0

   0

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE