Ana Sayfa  /  EKONOMİ  /  Yükselen patates fiyatlarına müdahale
  • Facebook da Paylaş
Yükselen patates fiyatlarına müdahale
  • 24-06-2018
  • 1 yorum
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, piyasada son dönemde yükselen patates fiyatlarını aşağı çekmek amacıyla piyasaya patates arz etmeye başladı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından edinilen bilgiye göre, hükümet yükselen patates fiyatlarını düşürmek için harekete geçti. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, bu doğrultuda Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi içinde yer alan El Bab, Azez, Çobanbey ve Aktarin’de sözleşmeli üretim modeliyle üretilen patatesleri marketlere arz etmeye başladı.
 
1,95 LİRADAN TÜKETİCİYE SATILDI
Söz konusu bölgeden getirilen patateslerin ilk olarak Ankara’da bulunan iki market zincirine ulaştırıldığı ve 1,95 liradan tüketiciye satıldığı belirtildi.
 
Kademeli olarak getirilecek olan patatesler, Pazartesi’den itibaren İstanbul, Bursa ve İzmir gibi illerde market ve hallere ulaştırılacak.
 
Patatesin satış fiyatı, bu bölgelerde de 1,95 lira olacak. Bu uygulamayla piyasada yüksek seyreden patates fiyatlarının düşürülmesi amaçlanıyor.
 
Uygulamanın patatesin piyasa fiyatının makul seviyelere gerilemesiyle sonlandırılacağı bildirildi.
YORUMLAR
  • Alican   24-06-2018 19:09

    Almanya da en ucuzlardan ve bol olan Patates,Türkiye de neden az ve pahalı... Köy,Kasabayı hazır yemeye alıştırırsanız,Tarla,bah-bahçeler boş,hozan bırakırsanız böyle,gülünç duruma düşersiniz. Seçimlerin sonucu hayırlı olsun,diyelim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE