Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Zehirlenen Askerler hakkında yeni açıklama
  • Facebook da Paylaş
Zehirlenen Askerler hakkında yeni açıklama
  • 19-06-2017
  • 0 yorum
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Arif Seyhun Kışlası'ndaki asker zehirlenmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. NTV'ye konuşan Güvençer, olayla ilgili gözaltına alınanların sayısının 24'e yükseldiğini söyledi.

Manisa’daki 731 askerin zehirlenmesine olayına savcı el koydu. FETÖ’nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığı istihbaratı, soruşturmaya dahil edildi. 24 kişi gözaltına alınırken, yemek firmasının da sözleşmesi feshedildi.

Gözaltına alınanlar arasında yemek şirketinin Manisa'daki yöneticilerinin de olduğunu söyleyen Güvençer, "21 şirket çalışanı gözaltındaydı, Manisa'da çalışan yöneticileri de dahil. Bu sabaha karşı 3 şirket çalışanı daha gözaltına alındı. Bugün savcılık gözaltına alınanların ifadelerini alacak" diye konuştu.
 
Güvençer, şu anda hastanede tedavi gören asker sayısının 17 olduğunu dile getirerek tedavi sürecine ilişkin şu bilgileri verdi:
 
"Bütün çocuklarımızın sağlık durumları iyi. Şu anda vaka ile ilgili yatan asker sayımız 17. Kuvvetle muhtemel öğle saatlerinde taburcu edeceğiz. İlk tahlil sonuçlarında geçen sefer 16 Haziran'da olduğu gibi bir zehirlenme bulgusu yok. Bu tahlillerin labaratuvar ortamında sürdürülmesi gerekiyor. 
 
Kukllanılan malzemelere ilişkin alınan örneklerin labaratuvar tetkikleri ise süreç gereği birkaç gün sonra belli olabilecek. Şu anda 16-17-18 Haziran'da yaşadığımız hadiselerin sebepleri konusunda açıklama yapmak için henüz erken.
 
Bu konu son derece hassas bir konu. Görüşlerle götürülmemesi gerekiyor. 23 Mayıs'ta yaşanan hadise ağır ve ciddi bir konuydu. Adli ve idari soruşturmalar başlatıldı. Her türlü ihtimal değerlendirilerek soruşturma yürütülüyor. Sonuçlandığında mutlaka kamuoyuyla paylaşılacaktır."
 
"EN AZ BİR DÖNEM ASKER SEVKİ YOK"
 
Güvençer söz konusu kışlaya, en az bir dönem, yeni acemi er sevk yapılmayacağı bilgisini de verdi. 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE