Sosyal Medya

RİZE

"Bayan futbol takımına destek vermek günahtır" dedi mi?

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, kendisine atfedilen "Bayan futbol takımına destek vermek günahtır" sözü için "katmerli yalan" dedi.

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ÇAYKUR'un değerinin artırılması için mücadele verilen bir dönemde bazı yerel ve ulusal basın yayın organlarında "Bayan futbol takımına destek vermek günahtır" şeklinde bir söz söylediğiyle ilgili yapılan haberlerin karalama kampanyası olduğunu ifade etti. Sütlüoğlu, kendisi üzerinden kuruma zarar vermeye kalkanların büyük vebal ve ihanet içerisinde olduğunu söyledi.
 
Sütlüoğlu, akşam yapılan açıklamaların, sabah yapanlar tarafından yalanlandığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.' diye atasözü var. Bu yalanı akşam ortaya atanlar sabah, 'Biz yalan söyledik. Böyle bir şey söylemedi.' dediler. Bana geldiklerinde '80 milyonun hakkını kullanıyoruz. Verdiğimiz reklamın mutlaka karşılığının olması lazım. Çünkü bu bir reklam parasıdır. Sizin takımınızın böyle bir özelliği var mı, yok mu? Bunu değerlendirmemiz gerekir.' demiştim. Bunu takımın başkanı son açıklamasında eksik olsa da söyledi. Yaklaşık 6 aydan uzun bir süre önce bu konuşmayı yapmıştık. Sonrasında Amatör Spor Kulüpler Federasyonu, 'Yardımı bize yapın. Biz tüm amatör kulüplere dağıtalım.' dedi. Biz de bunu kabul ettik ve bütçeyi artırarak federasyona yardım yapmaya karar verdik. İddiada bulunan kadın futbol takımı da bu yapının içerisinde. Yapının içerisinde olan bütün takımlar bu parayı alıyor. Yalan üstüne yalan. Katmerli yalan diye tabir ettikleri bir şey. Bu bir komploydu ve ayaklarına dolandı."
 
"Biz yolumuza devam ediyoruz"
 
Türk çayının dünyada her noktada bilinirliğini ve damak tadını oluşturmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını vurgulayan Sütlüoğlu, "Biz riskli coğrafyada Afrika'da, Irak'ta, silahların gölgesinde bir iki kilo daha fazla çay satabilmek için hayatımızı tehlikeye atarak gayret gösterirken bazıları da şantaj yoluyla milletin kafasını karıştırarak yalanlarla bir yerlere varmaya çalışıyor. Allah büyüktür. Vatandaşımızın sağduyusu her zaman galebe çalar, çalmıştır. Çok ciddi bir sahiplenme ve halk desteğinin olduğunu gördüm. Bu beni çok mutlu etti." diye konuştu.
 
Çalışmaya devam ettiklerine dikkati çeken Sütlüoğlu, "Biz yolumuza devam ediyoruz. Irak'ta bayilik oluşturduk. Kuveyt'teki bayimize destek olmak için gittik. Ayrıca Sudan bayiliği oluşturduk. İhracat zincirimize iki güzel halka, iki zor halka daha ilave ettik. Kim ne derse desin kervan devam ediyor." dedi.
 
Sütlüoğlu, Kadınlar Challenge Kupası'nda Portekiz temsilcisini eleyerek çeyrek finale yükselen Ardeşen Gençlik Takımı'na başarı dileyerek, takıma desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

2 Yorum

  1. hopalı

    Şubat 13, 2018 Salı 22:16

    1998 yıllarında 8000 kalorılı toz kömür ithal etmiştik ve fiyatı çaykurun aldığı fiyattan çok ucuz teklif vermiştik ve ihaleyi kazandık.tabii oradaki bazı kesimlerin işine gelmemişti bu iş ve çaykurun çok bilmiş mühendisleri kömürümüzü incelemeye aldlar içinde yabancı bir madde buldular ve ihaleyi iptal ettiler bulunan madde sadece 1 adet çatı kiremiti 2000 bin ton kömürün içinde 1 kiremit yüzünden ihaleyi feshedip yine istedikleri gibi at koşturdular.inşallah imdat bey konuları düzeltmiştir .imdat bey,n dürüst bir insan olduğuna inanıyorum

  2. vatansver

    Şubat 13, 2018 Salı 13:18

    Genel müdür beyin böyle bir şey söylemıyecği kesindir.Ancak bu basit bir iftiranın bu kadar büyütülmesi maksatlıdır.Yani sayın genel müdürün alım politikası özel sektörü taban fiyatın altında mahsül aldırmaması.organiğe geçiş dolayısıyla 100binlerce ton kimsal gübrenin satışının durması na karşılık bir hanledir.Bence sayı genel müdür bu 2 politikadan vazgeçmemeli direnmeli üretici arkasındadır.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.