Sosyal Medya

RİZE

Ayder Kayak Merkezi Projesinin Detayları

Ayder Kış Sporları Merkezi’ne Ait Yetki Belgesi Meclis Tarafından Onaylandı.

Rize’de alt yapı çalışmaları devam eden Ayder Kış Sporları Merkezi’nin yetki belgesi, İl Genel Meclisi toplantısında onaylandı. 
 
İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünce alt yapı çalışmaları yürütülen ve meclis gündemine gelen, Ayder Kış Sporları Merkezinin yapımına imkan sağlamak üzere “yapım ile kira karşılığı 49 yıllığına işletme işinin ihale edilmesine” ait yetki belgesi İl Genel Meclisince oy birliği ile onaylandı.
 
Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ayder Kış Sporları Merkezi, turizmde gelecek arayan ilimiz için her birimizi heyecanlandıran önemli bir projedir. Yapımı devam eden havaalanımızın ve bitmek üzere olan Ovit tünelimizin devamında yapılması planlanan bu tesislerin tamamlandığını düşününce ilimizin turizmden hak ettiği payı alacağına inancım tamdır. İlimize önemli bir katma değer kazandıracak bu projenin hayata geçirilmesi adanı büyük katkı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, göreve başladığı günden itibaren projeyi sahiplenen Valimiz Erdoğan Bektaş’a, Rize Milletvekillerimiz Hasan Karal ve Hikmet Ayar’a, AK Parti Rize İl Başkanımız Muhammed Avcı’ya, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Kurtuluş’a, İl Genel Meclisi Üyelerimiz ile alt yapı çalışmalarını yürüten birim müdürümüz ve ekibine teşekkür ediyorum. İlimizin geleceği için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Ayder Kayak Merkezi ve Teleferik projesinin 9 yılda bitirilmesi planlanıyor. Kaçkar Dağları’nda yapılması planlanan projenin maliyetinin 100 Milyon Euro olarak açıklandı.
 
45 km hat üzerinde belirlenen 8 bölgede kayak pisti yapılacak olan Ayder Kayak Merkezi ve Teleferik Projesi’nin ihale tarihi henüz belirlenmezken, ihale için birçok ülkenin sırada beklediği öğrenildi.

2 Yorum

  1. cem

    Ocak 13, 2018 Cumartesi 14:02

    Rizeyede teleferik yapılacaktı unutuldu sanırım

  2. kazancı

    Ocak 13, 2018 Cumartesi 00:25

    sayın kazancı bu memleketteki turizmcileri hiç dinledinmi? makamında kalmana yardımcı olabilecek kişilere teşekkür ediyorsun. bu memlekette yüzlerce turizmci var kaç tanesinin sorunlarını dinledin. yıkama yağlama işlerini bırakın ve samimi olun lütfen.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.