Sosyal Medya

EKONOMİ

Benzin ve motorinde sürpriz indirim

Yükselen petrol ve dolar kuru nedeniyle akaryakıtta zam tartışmaları başladı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş konu ile ilgili olarak "Şu anda bir zam öngörmüyoruz" demişti. Bu açıklamanın ardından akaryakıt fiyatlarında bazı firmaların indirime gittiği görüldü.

Benzin ve motorinde ortalama 2-7 kuruş arası olan indirim bugün itibariyle pompaya yansıdı.
 
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, dün "akaryakıt zammının uygulanmadığı" söylentilerine ilişkin yaptığı açıklamada "Şu anda hiç bir şekilde zam görünmüyor zaten fiyatları izliyoruz. Bugün haftanın ikinci mesai günü, 3 mesai günü daha var, sektörü takip ediyoruz, şu anda bir zam öngörmüyoruz." demişti.
 
Şirketlerin internet sitelerindeki fiyatlar üzerinden yaptığımız araştırmaya göre Opet, BP, Shell ve Aytemiz Petrol benzin ve motorin fiyatlarını düşürdü.
 
İstanbul'da ortalama 6.10 liraya satılan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Opet'te 6.06 liraya, BP'de 6.04 liraya gerilerken, Shell ve Aytemiz'de fiyat 6.02 lira olarak gözüküyor. Motorin fiyatı ise 5.57 liradan Aytemiz'de 5.51 liraya, Shell ve BP'de 5.50 liraya, Opet'te ise 5.53 liraya çekildi.
 
Öte yandan Gazete Habertürk muhabiri Olcay Aydilek de bugün gazetedeki haberinde doların TL 4.30 kuruşa, Brent petrolün varil fiyatının 76 dolara dayanması sonrasında sektörde, benzin ve motorine ve LPG’ye gelebileceği yönünde beklenti oluştuğunu, ancak zam beklentisine karşın dün geceden geçerli olmak üzere bazı akaryakıt şirketlerinin tersine bayilerine indirim mesajı yolladığını yazmıştı.
 

1 Yorum

  1. Tamamdır

    Mayıs 09, 2018 Çarşamba 20:46

    sıkıntı yok ya.devletimiz isterse 49tl zam yapsın.sonuçta biz 50 liralık benzin koyuyoruz ya farketmez bizim için :))))

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.