Sosyal Medya

HİKAYE

Bildiğiniz gibi değil...

Onu hatırladınız mı? Düşündüğünüz gibi değil!

Onu herkes tanımaz değil mi!

Dizilerin vazgeçilmez çocuk karakteri arasında yer almıştı. Başarılı bir oyunculuk yanı vardı. Yeşilçam’ın belkide en ünlü kişileri arasında diyebiliriz.

Kahraman Kral hepimizin tanıdığı, unutamadığı ve şimdi ne yapıyor diye merak ettiği 1964 doğumlu döneminin ve o günden bu güne yapılan tüm filmlerin en yetenekli çocuk oyuncularından biridir.

Dünya’daki en yetenekli çocuk oyuncular arasında ilk 5′e girer.

Kendisini Tarık Akan’la “Canım Kardeşim” filminin yanı sıra “Oğul” ve “Gelin” filmlerindeki enfes performanslarıyla da hatırlıyoruz.

Son defa 1976 yılında bir filmde rol alan Kahraman Kıral günümüzde Fatih Kıral Mobilya isimli bir şirketin ortağıdır ve mobilyacılık işi ile meşguldür.

Kendisi pek ses vermese de görür görmez tanımak hala mümkün.

Daha 9 yaşındayken Halit Akçatepe ve Tarık Akan’la birlikte rol aldığı ‘Canım Kardeşim’ filmiyle hafızalarda yer edinen Kahraman Kıral, Yeşilçam ustaları hakkında konuştu.

Halit Akçatepe ve Tarık Akan’la birlikte ‘Canım Kardeşim’ filminde küçük oyuncu olarak rol alan Kahraman Kıral, şimdi 53 yaşında. 9 yaşındaki oyunculuk performansıyla seyircinin gönlünde taht kuran Kıral, şimdi mobilyacılık yapıyor.

‘Canım Kardeşim’ filminden bir ağabey-kardeş filmi olarak bahseden Kıral, “Tarık ve Halit ağabeyler de bana kardeşleri gibi davrandı” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.