Sosyal Medya

RİZE

Çayeli'yi güzel projeler bekliyor

Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık seçimlerine kısa bir süre kala başkan adayı Mehmet Ali Mert ve ekibi ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan adayı Mert yaptığı açıklamada, “Ekibimizle birlikte 6 meslek komitesinin her birisi için arkadaşlarımız ayrı ayrı çalışıyor. Esnafımızla sürekli birlikte olmak, üyelerimizle birlikte olmak, onların dertleriyle dertlenmek ve hatırlarını sormak maksadı ile çıktığımız bu yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız ilçemize yatırımların gelmesi ve gerekli alt yapıların hazırlanması için geceli gündüzlü çalışmak. İlçemizin ticaret ve sanayisine yön vermek için ve daha ileri seviyelere ulaştırmak için hep birlikte ayrım göstermeksizin odamızı yöneteceğiz” dedi.
 
Gençlerimizin istihdamına yönelik güzel çalışmalarının olacağını belirten Mert şöyle devam etti;
 
“Odamız çatısı altında üyelerimize yönelik olarak hukuk danışmanlığı bölümü kuracağız. İşletmelerimiz ticari konularda ücretsiz olarak kafalarına takılan soruları ve sorunları aşabilmek amacıyla neler yapılacağını konusunda bu birimimizden faydalanabilecek. Diğer bir projemiz ise Avrupa birliği ve diğer hibeleri sağlayan kurumları takip eden bir birim kuracağız. Bu birimde çalışan arkadaşlarımız hibenin içeriği ile ilgili hangi işletmeyi ilgilendiriyorsa o işletmeyi bilgilendirecek ve hibelerden faydalanabilmesi için yardımcı olacak. İşletmelerimizle alakalı veriler her ay izlenecek ve bu veriler neticesinde esnaflarımızın  ortaya çıkan sıkıntısı meclisimizin gündemi olacak.  Başka bir projemiz ise profesyonel ortaklıklara zeminler hazırlayacağız. Misal olarak ilçemizde ne eksiğimiz var özel okul. Kurulacak olan özel okulun bütün fizibilitesini ortaya çıkaracağız ve bütün üyelerimize bilgi vereceğiz. Ortalıklığa giren her üyenin 5 hisseden fazla alamayacağı özel okulun kurulmasını sağlayacağız. Bu sistemi tamamen profesyonel bir ekiple yöneteceğiz. Bir kişinin eline geçmesi söz konusu olmayacak. Eşit düzeyde herkesin hakkı olacak. Bu tarz ortaklıklara zemin hazırlayacağız. İnşallah bu güzel çalışmaları hep birlikte yaparız. Yapılacak olan seçimin şimdiden ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. 
 
Çayeli’nde 7 Nisan Cumartesi günü (Yarın) saat 08.00 ila 17.00 saatleri arasında yapılacak olan seçimlerde 6 meslek komitesinin yer aldığı 457 üyenin 387’sinin oy kullanacak. Üyelik süreleri 2 yılı dolmayan ve oda aidat borcu olanlar oy kullanamayacak.
 
İşte meslek gruplarındaki oy kullanacakların sayısı;
 
1 Meslek grubu 53,
 
2. Meslek grubu 57,
 
3. Meslek grubu 60,
 
4. Meslek grubu 47,
 
5. Meslek grubu 93,
 
6. Meslek grubu 77
 
 
İşte Meslek Üyesi Asıl Adayları
 
1.Meslek Asil Üyeleri
 
 
Kotiloğlu Dayanıklı A.Ş. ( Mustafa Erten)
 
Kuyumcu (Maksut Teker)
 
 
2. Meslek Asil Üyeleri
 
Mert Gıda Ltd. Şti. ( Ahmet Ali Mert)
 
Yeşil Çayeli Gıda Ltd.Şti. ( Adem Ali Erten)
 
 
3. Meslek Asil Üyeler
 
Dörtyol Otomotiv Ltd. Şti. (Nizamettin Nar)
 
Kargo Acenteliği (Atilla Şimşek)
 
 
4.Meslek Asil Üyeleri
 
Kasımoğlu Gıda Ltd.Şti. ( Cafer Kuru)
 
Emlak Danışmanlığı (Osman Durmuş)
 
 
5. Meslek Asil Üyeleri
 
Öz-Kar Mühendislik Ltd.Şti. ( Hüseyin Öztürk)
 
Çayeli Ustalar İnşaat Ltd. Şti. ( Süleyman Öztürk)
 
Sarıkum İnşaat Ltd. Şti. (Coşkun Sarı)
 
 
 6.Meslek Asil Üyeleri
 
Mersan Yapı Ltd.Şti. ( Mehmet Ali Mert)
 
Çamsar Madencilik Ltd.Şti. ( Osman Sarıoğlu)

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.