Sosyal Medya

RİZE

ÇAYKUR'da mevsimlik işçilere müjdeli haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, binlerce taşeron işçiyi yakından ilgilendiren düzenlemenin ayrıntılarını açıkladı. Söz konusu düzenleme, ÇAYKUR'da mevsimlik olarak çalışan işçilere de müjde...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen alt işveren işçileriyle ilgili düzenlemeyle ilgili konuştu.
 
5 aydan 9 aya çıkartılabilecek
 
ÇAYKUR'da mevsimlik işçi statüsünde çalışanları da ilgilendiren düzenlemeye yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan, "23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
 
"Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. Böylece inşallah bu sorun ortadan kalkıyor, artık bu aradaki komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıyor, hepsi böylece işçi kadrosuyla görev alıyorlar. Belediyelerde de belediye şirketlerinin, iktisadi teşekküllerinin inşallah personeli olarak göreve devam edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum."

3 Yorum

 1. erdoğan

  Aralık 06, 2017 Çarşamba 12:45

  İktidara yakın olanlar şimdi akp, sonrasında başkası üç, beş ay daha çalışacak. adamı olmayanlar, dürüst olanlar siz heveslenmeyin. eski haline döndürüldü.

 2. hasan53

  Aralık 06, 2017 Çarşamba 00:37

  iyide çaykur zaten mahkum,sakat,ve sendikacılar hariç kimseyi 5 ay 29 gün çalıştırmadıki şimdi 9 ay 29 gün çalıştırsın siz ne içtiniz yahu birzda haberci olarak bunları araştırın.

 3. vatansever

  Aralık 05, 2017 Salı 22:58

  5 ayda çay bitince ne iş yapacaklar da maaş alacaklar.Bence 4 ay fabrikada temizlik revizyon çevre düzenlemesi bazı işlerde çalıştırılarak maaş almalılar.kahvede oturararkmaaş almak varmı.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.