Sosyal Medya

SPOR

Çaykur Rizespor'da alt yapı çalışmaları

Çaykur Rizespor Gençlik Geliştirme ve Futbol Eğitim Akademisi çalışmalarına 13 kategoride devam ediyor.

ÇAYKUR RİZESPORUMUZUN ALTYAPISI 13 KATEGORİDE ÇALIŞIYOR 
 
Altyapı koordinatörümüz Harun İlik yaptığı açıklama da tüm branşlarda yaz boyunca gerekli çalışmaları yaptıklarını ve ileriye dönük hedeflerinin olumlu şekilde ilerlediğini söyledi.
 
SEÇMELERİMİZİ YAPTIK
Gençlik Geliştirme ve Futbol Eğitim Akademisi Koordinatörümüz Harun İlik açıklamasında “2018-2019 Futbol Sezonunda Çaykur  Rizespor Altyapısı olarak Gruplarımızı ve hocalarımızı belirledik. 13 kategoride çalışmalarımız devam etmektedir. Sezon öncesi tüm kategorilerde seçmeler yaptık. Bu seçmelerden birkaç sporcuyu kadrolarımıza kattık.”dedi.
 
KETAGORİLERİMİZDE SEZON BAŞLIYOR
İlik yaş kategorilerin de bazı U17 ve U19 maçlarının bu hafta başladığını belirterek “Yarışmacı U14 -U15-U16-U17-U19 ve U 21 Gruplarımız müsabakalarına hazırlanıyor. U21 – U 19 ve U17 Gruplarımızın maçları 10 Ağustos 2018 Tarihinde başladı..  Bu gruplarımız Elit lig oynayacak. Bu gruplarımızda çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Kısa vadede Çaykur Rizespor A Takımımıza sporcu kazandırmayı hedefledik” diye konuştu.
 
PROJE DEVAM EDECEK
Harun İlik özellikle çok olumlu şekilde ilerleyen Okul- Kulüp projesini devam ettirme kararı aldıklarını belirterek “U 14- U 15- U 16 Yaş gruplarımızın müsabakaları ise 8 Eylül 2018 Tarihlerinde başlayacak. Bu gruplarımızda çalışmalarına devam etmektedir. U13 Yaş altı ayrı bir grup olarak belirledik. Bu yaş grubumuzda bir sorumlu dört grup  antrenörü ve birde 12 yaş altı kaleci antrenörü görevlendirdik.  Bu gruplarda Yaz Futbol Okulları oluşturduk. Ayrıca Okul Kulüp Projesinden daha önceki yıldan seçilmiş olan sporcularla çalışmalar devam etmektedir. Bu gruplarda ilk kez 7 – 8 yaşlarda grup oluşturduk. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı başlayınca yeniden ve beş yıllık bir protokolle Okul-Kulüp projemizi devam ettireceğiz. Ayrıca Alt Yapı Kaleci departmanı olarak bir grup oluşturduk” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.