Sosyal Medya

EKONOMİ

Dolar ne kadar oldu? Euro kaç TL? (20 Eylül 2018)

Hafta başında 6,31 seviyelerinden işlem gören dolar, çarşamba günü zirveyi görerek 6,38 TL'den kapattı. Bu tarihten itibaren düşüşe geçen dolar bugünse 6,25'ten işlem görüyor. Euro ise 7,32 TL seviyelerinde...

Döviz kurlarındaki dalgalanma nedeniyle dolar ve euro anlık olarak takip edilen konuların başında geliyor. Ekonomik verileri yakından takip edenler "Dolar ve euro ne kadar oldu?" sorusuna yanıt arıyor.
 
DOLAR VE EURO NE KADAR OLDU?
 
DÜn dolar 6,42'leri görmesinin ardından öğleden sonra hızlı bir şekilde düşüşe geçerek kapanışı 6,25 TL ile kapattı. Bugün yatay seyreden dolar 6,25'ten işlem görürken euro ise 7,32 TL'den satılıyor.
 
BUGÜN GÖZLER OVP'DE
 
Orta Vadeli Program’ın (OVP) açıklanmasına saatler kala, dövizler dünkü yüksek düzeylerinden hafif geriledi.
 
Piyasalarda öncelikle OVP hedeflerinin gerçekçi olup olmadığına bakılacağına işaret eden analistler, büyüme oranları, kur ve enflasyon gibi temel hedeflerin yakalanabilir olmasının önemine dikkat çekiyorlar. Piyasa analistlerine göre, sorunlu kredilerle ilgili çözüm planlarının da piyasalar açısından büyük önem taşıyor.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta yaptığı açıklamalarda OVP’de gerçekçi makro hedefler ortaya koyacaklarını belirterek, "Performansı takip edilebilir, şeffaf ve hesap verilebilir bir OVP olacak; küresel piyasaların ve yatırımcıların Türkiye’ye güvenlerinin güçlü şekilde tesisini sağlayacak" demişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.