Sosyal Medya

KARADENİZ

Reşat Kasap Rize'yi geleceğe taşıyor ama Rizeli'nin bundan haberi yok!

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Akşam Gazetesine açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN KASAP “RİZE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”…
 
Başkan Kasap; “Rize’yi  hızla gelişen turizmi, tarımıyla birlikte geleceğe hazırlıyoruz. Rize yatırım alan bir şehir uzun dönemde elli yıl sonra buraya gelecek insanların Ankara’yı, İstanbul’u aramayacağı bir şehir inşa ediyor ve planlıyoruz” dedi.
 
Başkan Kasap şöyle devam etti;
 
Rize Artvin Havaalanı projesinin kent vizyonuna önemli  katma değerler sağlayacak. Türkiye’de uzunluk açısından değere sahip sahil bandımız var. Bunun Doğu ve Batı yakasında Doğu yakası Gündoğdu da Doğu Park çalışmamız bitti sayılır. Batı yakasında ise Üniversitemizle ortaklaşa yürütülen Batı park projesi tamamlandığında şehir estetik bir yapıya kavuşacak. Çay Sanayisinde çok ileri teknolojiler uygulanıyor. Ovit tüneli hizmete girdi. İyidere de kurulacak olan lojistik merkezle Doğu da komşu illerimiz başta Erzurum olmak üzere Organize sanayi bölgesine hareketlilik getiriecek.Bu çalışmalar yapılıyor biz de bunların hepsine destek veriyoruz. İnsanlar geldiği zaman Rize’de rahat yaşayabilmeli. İşte Belediye bir taraftan insanların yolu, kaldırımı, suyu derken sosyal hayatı da bizim düzenlememiz lazım. Rahat yaşanabilir bir Rize planlıyoruz. Halkın her kullandığı ile ilgiliyiz. Biz bütün Rize’ye dokunuyoruz. Rize’de Isırlık’ta Tabiat parkımız bitmek üzere Halkın burada rahat yaşaması için. Rize’de Cumhurbaşkanımızın yeni hizmete açtığı bir otelimiz var bir tane daha da yapılıyor.  Rize’ye  yatırım var aslında bunları üç beş yıl içerisinde gerçekleştirmek hayalimiz diye konuştu.
 
 

 

 Rizelilere soruyoruz: Sizin bundan haberiniz var mı? Yorum yaparak bilgilendirebilirsiniz 

 

12 Yorum

 1. onur

  Eylül 25, 2018 Salı 23:44

  Rize'de 15 sene önce de 2 hastane vardı şimdide 2 hastane var. Eskiden bir slt cadde bir üst csdde vardı şimdide öyle. Turizm noktası carpikliklar var. Bu doğal güzellikler için Avrupalılari goremiyoruz. Ayrıca hızlı tren hep hayal olacak. Trafik bu başkan döneminde böyle oldu. Laf çok icraat yok. Bu sehir başka ülkenin olsa şehrin içinden vapur taşıması dahi olurdu. Sakın hayal demeyin.

 2. Rizeli

  Eylül 25, 2018 Salı 11:05

  Başkan kasap a ilk tavsiye lütfen seçimden sonra hiçbir belediye ye su faturası yatırmak için bile girmesin. Ve çıkış şehrin kaldırımlarında bi dolaşsın resmen çayır oldu her yer gündoğu beldesi berbat durumda mahallleler de yollar berbat şehir merkezinde neredeyse arazi aracı olmadan gidilemeyecek trafik berbat. Umarım hiçbir ile böyle Başkan nasip olmaz

 3. MUSTAFA SEMİH ARICI

  Eylül 24, 2018 Pazartesi 20:07

  BAŞKAN KASAP'A TEK TAVSİYEM ŞUDUR: 10 GÜN İZİN ALIP KUZEY KARADENİZ'DEKİ SOÇİ'YE GİTSİN VE ŞEHİRCİLİK NASIL OLUR GÖRSÜN..ÜSTELİK ÇOK DA PARA HARCAMADAN..BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM..

 4. ixenitli

  Eylül 24, 2018 Pazartesi 19:02

  Rize merkezdeki taş yolları neden asfalt yapılmıyor, araç park yerleri beyaz işaret ile belirleyip trafık lambalarınıda artık faaliyete gecirin rize merkez taş devrini yaşıyor sizler gelecekden bahsediyorsunuz pek mantıklı değil başkan

 5. A. YAKUP KAYNAK

  Eylül 24, 2018 Pazartesi 13:45

  BAŞKAN,KASAP SAYESİNDE RİZENİN 5 YILLIK GELECEĞİ YOK OLMUŞTUR. NE GELECEĞİNDEN BAHSEDİYOR.ÇÖPLERİ CADDE VE SOKAKLARDAN TOPLATAMIYOR. BELKİDE TÜRKİYENİN EN KIRLI VE HER KÖŞESİ ÇÖPLERDEN GEÇİLMEYEN TEK ŞEHRİ RİZEDİR.YAZIKLAR OLSUN. BATIYA GİDİYOR.ULUSAL GAZETELERE PARA VEREREK HABER YAPTIRIYOR. RİZE KİMLEERE KALDI... ÇOK YAZIK....

 6. Vatandaş HAKLI

  Eylül 24, 2018 Pazartesi 12:35

  Yahu başkanım siz ne diyorsunuz ya o söyledikleriniz belediye'ye ait hizmetler mi yapmayın gözünüzü seveyim kabul edin siz ve ekibiniz başaramadınız, bu işi laf kalabalığı yaparak insanlara psikolojik baskıda bulunmayın ve sizi eleştirenleri tehdit etmeye çalışmayın efendice geldiniz efendice de gitmelisiniz en azından saygınlığınızı kaybetmeyin. üniversitelerde çok başarılı bir eğitimci olabilirsiniz öylesiniz de ama belediye ve siyaset size göre hiç değil sevgili öğrencileriniz sizi bekliyor 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında size başarılar diliyoruz sayın başkanım.

 7. Rizeli

  Eylül 23, 2018 Pazar 19:06

  Hep aynı senaryo seçim yaklaşınca bunları yaptık bunları ettik seçildikten bı zamana kadar senden hiç bir şey görmedik seçim öncesi çalışma yapmakla olacak iş değil bu

 8. Rizeli

  Eylül 23, 2018 Pazar 11:17

  Size daha oy falan yok geçti koskoca 4-5 yil.

 9. vatandaş

  Eylül 23, 2018 Pazar 09:30

  Zaten hep yapılsın ama hiç bitmesin yaptığınız işler hep yarım. Şehir merkezi 1 seneden fazla rezil halde bir işi yarım yapıp diğerine geçene kadar birini tamamlayıp bunu yaptık bitirdik diyin ondan sonra başka işe başlayın. Belediye seçimlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Rize'ye dışardan gelen insanlar, koskoca Başkan'ın şehri böyle mi olur diyolar.

 10. Kızgın vatandaş

  Eylül 23, 2018 Pazar 05:36

  Sen ilk önce trafik sorununu çöz bakalım.2 büyük caddeden araçları kaldır da görelim.3-5 kuruş kazanayım diye şehri felç ettin.

 11. Rizeli53

  Eylül 23, 2018 Pazar 05:12

  Yahu uzaya gidecek teknoloji filan bekleyen yok. Bir iki şehir gezse orada var olanı kopyalasalar bile kafi. Taklitçi olmalarına bile razıyız. Arkadaş neden herkes bütün yeniliklerin Reis tarafından yapılmasını ister ve bekler. Prof olan bu zatı muhterem neden güzelim Rizeye 3,5 mega proje kaymaz. Eskiden millet devletin malı keriz der yer bitirirdi. Bunlar yemiyor ama bal vermeyen arı misali yerinde sayıyor. Sayın kasap yurt dışından değil içerideki projelerden bile istifade etsen yeter. Yeşilin en yeşili, mavinin en mavisinin olduğu güzel şehrimiz için lütfen güzel eserler bırak. Hizmetler yap. Çok basit mesela dağbaşına, kıble dağına teleferik yapın. Yöresel lezzetleri ön plana çıkaran ama milleti kazıklamadan, doğaya zarar vermeden turist çekebilecek han evleri yapın. Yamaç paraşütü olur, Formulaz olur, lazboard olur festivaller yapın. Ama bunları uluslararası yapın. Yenilikçi olun biraz. İlk bakışta dikkat çekecek, ses getirecek projeler üretin. Dönen ev yapan mucitler var gidin onlara sorun. Bizim aklımız sivridir, zeki insanlarız.. Hem güldüren hem de düşündüren insanlarız biz bunlardan istifade edin..

 12. Inadina53

  Eylül 22, 2018 Cumartesi 22:27

  Gitsin trabzonlular guneydigu illeri versin size oyu Butun yatirimlar oraya Rize cantada keklik ya Editör: Yorumunuz girişinde bulunan argo içerik silinmiştir...

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.