Sosyal Medya

YAŞAM

Süresiz nafakaya son!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Nafaka uygulamalarının, toplumsal gereklilikler ve ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde ilgili tüm taraflarca kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini arzu ediyoruz." dedi.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığınca gerçekleştirilecek "Gündem Buluşmaları"nın ilk toplantısında, "nafaka sistemi" ele alınacak.
 
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, kamuoyunda nafaka süresi ve nafaka miktarı konularında son dönemde sıklıkla dile getirilen eleştiriler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı işbirliğinde mercek altına alınacak.
 
Akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, nafaka süresi ve miktarına ilişkin uygulamaları değerlendirmek ve istişare etmek üzere adli sistemde yer alan uygulayıcılarla bir araya gelecek.
 
"100 Günlük İcraat Programı"nda yer alıyor
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün katılımıyla 10 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilecek toplantıda, nafaka sistemi tüm boyutlarıyla masaya yatırılacak.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, nafaka ödeme sistemi ile ilgili faaliyetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, "100 Günlük İcraat Programı"nda yer aldığına dikkati çekti.
 
Selçuk, "Nafaka uygulamalarının, toplumsal gereklilikler ve ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde ilgili tüm taraflarca kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Toplantıda, mevcut uygulama örnekleri sunulacak ve bu konudaki tecrübeler dinlenecek. Uygulamaya yönelik öneriler geliştirilmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

3 Yorum

 1. Kenan

  Mayıs 12, 2019 Pazar 01:14

  10 yildir nafaga oduyorum bir sonu olmali her iki tarafda madur olmamali yetkililerden bir çözüm bekliyorum cok sayida kisi ben gibi bekliyor

 2. Mustafa sevil

  Aralık 08, 2018 Cumartesi 16:43

  Ömür boyu nafaka olurum bu nasıl iş devlet işsizlik sigortasını ne kadar zaman oduyorsa o kadar olsun veya devlet fon kurşun nafagayi devlet odesin

 3. Murat

  Aralık 08, 2018 Cumartesi 00:23

  Süresiz nafaka olduğu için yeniden evlenemiyoruz ve sizde takdir edersiniz ki boşanmalar çoğalıyor kim ne kadar evli kaydıysa o süre kadar nafaka ödesin en doğrusu bu hem böyle olursa boşanmaların da önüne geçilmiş olur

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.