Sosyal Medya

KARADENİZ

Karadeniz'in güz renkleri doğaseverleri çağırıyor

Keşfedilmeyi bekleyen bakir güzellikleri ve eşsiz doğasıyla ziyaretçilerine huzur vadeden Gümüşhane'nin yüksek kesimlerinde, sonbaharla birlikte renk cümbüşü yaşanıyor.

 
Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer alan Gümüşhane'de doğa, güz renklerine büründü.
 
Keşfedilmeyi bekleyen bakir güzellikleri ve eşsiz doğasıyla ziyaretçilerine huzur vadeden kentin yüksek kesimlerinde sonbahar renkleri kendini gösteriyor.
 
Doğaseverler, ekim ayıyla sarı, kırmızı ve yeşilin onlarca tonuna bürünen yüksek kesimlerinde temiz hava, sükunet ve renk cümbüşünün tadını çıkarıyor.
 
Merkeze bağlı Yeniköy'de yaşayan 75 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Demir, uzun yılların ardından döndüğü köyünde doğayla baş başa yaşam sürdürüyor.
 
Demir, 25 yıllık öğretmenlik yaşamının ardından çok sevdiği köyüne yerleştiğini söyledi.
 
Doğada çalışmayı ve gezinmeyi çok sevdiğini dile getiren Demir, "Sonbaharla birlikte yaprakların sararmasıyla dağlarımız çok güzel görüntü alıyor. Atımla dağlarda geziyorum. Yürüme zorluğum olduğu için atım da bana yardımcı oluyor. Tabiatı çok seviyorum." dedi.
 
Demir, Gümüşhane'nin bakir bir coğrafya olduğuna işaret ederek, özellikle sonbaharda yaşanan renk cümbüşünün, seyrine doyumsuz görüntüler sunduğunu belirtti.
 
Demir, doğaseverleri Gümüşhane'ye davet etti.

 • Karadeniz'in güz renkleri doğaseverleri çağırıyor

 • Karadeniz'in güz renkleri doğaseverleri çağırıyor

 • Karadeniz'in güz renkleri doğaseverleri çağırıyor

2 Yorum

 1. Turhan Köz

  Ekim 17, 2018 Çarşamba 13:58

  Bizim de çocukluğumuz buralarda geçti.Daha güzel bir hayat için memleketini terk edenlerden olduk. İnsan yaşlanınca, geçmişin değerini daha iyi anlıyor. Yazılması gerekenler çok da kısa kesiyor,Münih,Alp dağları eteklerinden selam ve saygılar gönderiyoruz. Kelkit doğumlu Turhan Köz,Münh

 2. Alican

  Ekim 15, 2018 Pazartesi 23:49

  BAYILIRIM BÖYLE TABİATA... Hele bir Takavut-Emekli olak,geleceğiz memleketimize. dağlara,taşlara,ayı,ayı ,kuşlara selâm olsun. Bu yazı,resimleri paylaşanlar da sağ olsun...

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.