Sosyal Medya

KARADENİZ

Erdoğan'dan Trabzon'a müjde üstüne müjde!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'da vatandaşlara hitap etti. Pakistan-Hindistan arasında yaşanan krize değinen Erdoğan, "Yangına körükle gitmenin hiç kimseye bir faydası yoktur, olmayacaktır. Tansiyonun düşürülmesi noktasında Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazır" dedi.

Bilkent Şehir Hastanesini açıyoruz

Şehir hastanelerinin videosunu izleten Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Ankara'da Bilkent Şehir Hastanesinin açılışını yapacaklarını bildirdi. Trabzon'a da şehir hastanesi yapacaklarını ifade eden Erdoğan, "Bütün dünya inşallah bunlara hayran olacak. Zaten yurt dışından da hastalar geliyor, buralarda tedavi oluyor." diye konuştu.
 
Vatandaşlardan kendilerini garip hissetmemelerini isteyen Erdoğan, şimdiye kadar Trabzon'daki ihtiyaç sahipleriyle, şehit yakınları, yaşlılar ve engellilere toplam 1,5 katrilyonluk destek sağladıklarını açıkladı.
 
Erdoğan, bu konuda çok önemli bir adım daha attıklarını belirterek, sosyal yardımlardan faydalanan hak sahiplerine elektrik faturalarıyla ilgili bir imkan daha getirdiklerini hatırlattı.
 
Son 17 yılda sağlık alanında tüm dünyaya örnek olan pek çok reformu hayata geçirdiklerini aktaran Erdoğan, hastaneleri en modern cihazlarla donattıklarını, hastane sayısını artırırken kalitelerini de yükselttiklerini söyledi.
 
Kişi başına düşen doktor, hemşire, sağlık personeli sayısını daha önce hiç olmadığı kadar artırdıklarını dile getiren Erdoğan, 900 yataklı Trabzon Şehir Hastanesinin ihale süreci ile 100 yataklı Of Devlet Hastanesinin de yapımının devam ettiğini bildirdi.
 
Erdoğan, Trabzon'a 8 bin 37 konut projesini hayata geçirdiklerini ve imar barışıyla 147 bin 988 vatandaşın da sorununu çözdüklerini aktararak, Trabzon'daki 87 tarihi eseri de restore ettiklerini anlattı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaştırma alanında yapılan yol ve tünel çalışmalarına da değinerek, Avrupa'nın en uzun tüneli olacak Zigana tünelindeki kazı çalışmalarında da yüzde 55 gerçekleşme oranına ulaştıklarını belirtti.
 
Trabzon'u raylı sistemle tanıştırıyoruz
 
Ulaşımda Trabzon'a çağ atlattıklarını belirten Erdoğan, şunları söyledi:
 
"Önümüzdeki dönemde inşallah Trabzon'u raylı sistemle tanıştırıyoruz. Akçaabat, Akyazı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Havalimanı, Yomra, Arsin Organize Sanayi güzergahında raylı sistem hatları yapacağız. Trabzon-Erzincan arasında hızlı tren projemizi hayata geçirerek, Trabzon'u da hızlı tren ağına ekleyeceğiz. Hızlı tren hattının etüt çalışmaları devam ediyor. Bu yıl içinde inşallah Trabzon'a bir bölge adliye mahkemesi kazandırıyoruz. Yani istinaf mahkemesi."
 
Sürmene, Of, Vakfıkebir ve Arsin'e yeni balıkçı barınakları, Trabzon'a yat limanı yaptıklarını aktaran Erdoğan, "İnşa ettiğimiz Atasu barajıyla Trabzon'un 2045 yılına kadar içme suyu hazır. Özellikle Trabzon şehir merkezi ve Yomra ilçe merkeziyle güzergah üzerindeki yerleşim yerlerinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için 92 kilometre uzunluğunda isale hattı ve arıtma tesisi inşa ettik." dedi.
 
Trabzon'a yaptıkları barajlar ve diğer hizmetler hakkında da bilgi veren Erdoğan, Trabzon'a toplam 1,7 milyar liralık tarımsal destek verdiklerini, Trabzonlu girişimcilere 3,7 milyar liralık yatırım teşviği sağladıklarını, 10 bin 300 kişilik ek istihdam oluşturduklarını söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 54 bin iş yerine toplam 1,2 milyarlık SGK prim teşviği sağladıklarını dile getirerek, bu yıl Arsin ve Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgelerinin elektrik sorunu çözeceklerini, Vakfıkebir'e, Yomra'ya ve Beşikdüzü'ne doğal gaz getireceklerini bildirdi.
 
31 Mart'tan sonra daha güçlü ve kararlı şeklide yatırım hamlelerine devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığında şahsımla büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız ele ele vereceğiz, şehrimizi imar ve ihya etmeyi sürdüreceğiz. Bunun için sizlerden 5 yıl için icazet istiyoruz." diye konuştu.

 • Erdoğan'dan Trabzon'a müjde üstüne müjde!

 • Erdoğan'dan Trabzon'a müjde üstüne müjde!

 • Erdoğan'dan Trabzon'a müjde üstüne müjde!

 • Erdoğan'dan Trabzon'a müjde üstüne müjde!

14 Yorum

 1. Arrow

  Mart 07, 2019 Perşembe 06:41

  Rizede hicbir proje yok cok komik dimi

 2. kaya sırt

  Mart 05, 2019 Salı 21:07

  nerede ise 20 senedir türkiye cumhuriyetinin başında rizeli başbakan vardı cumhurbaşkanı var bir gıdım ilerleme yok demek olmasalardı şimdi kasaba olmuştuk adam bakanlıklara bile trabzonluları verdi tulum çıkarttı tulumm

 3. fipek

  Mart 05, 2019 Salı 17:44

  Şimdi bu arkadaşlara kızamıyorum.Rizenin herşeyi çay.Üreticinin kota,özel sektör istismarı,gübre fiyatları gibi çok acil çözülmesi gerekn sorunları var.O kalabalık Sayın başkanımızdan bir rizenin hemşehrisi olara bu sorunların çözümüne ilişkin beklentileri vardı.Fkat çay ağıza bile alınmadı.Rizede marketler halkı soyuyor burada tanzim satış girişimi velafı yok .DahA BÜGÜN BİR MARKETTE PATLİCN 13 SALATALIK 7 SOAN 5 TL ETİKETLER GÖRDÜM.Şimdi soruyorum rizeliyi kim duyacak.

 4. HÜLYA YIL

  Mart 05, 2019 Salı 12:15

  rizeli böyle oy vermeye devam ettiği sürece olacağı bu, ya birkaç tane muhalaefet olsa rizede böylemi olur

 5. Kabe

  Mart 05, 2019 Salı 10:23

  Iskurdan girdiler rize belediyesine yerlestiler.sirkete. Benim agbiyim bekar 50 yasina sofor belediye ye iskurdan yedeklerden girdi 6 ayligina ama 4 ay calisti. Ama torpilimiz yoktu Kalamadi .kalanlar nasil girdi. işsiz oturuyor .20 yildir Akpartiliyiz baska partiler bile yerlestirdi.agbiyimin girmesini engelleyenleri rabbimin butuk kapisina havale ediyoruz.mahşer gunune kadar .

 6. Rizeli biri

  Mart 04, 2019 Pazartesi 22:02

  Aklınızı başınıza alın ey rizeliler. Şu akpyi bi beş yıl seçmeyin yahu. Trabzon böyle yaparak bugün bu kadar kalkındı vede kalkınıyor. 17 yılda rize bu mu olmalıydı size soruyorum yahu. Vermeyin akpye oy yahu.

 7. öğretmen umit

  Mart 04, 2019 Pazartesi 11:02

  hep trabzon hep trabzon (!)

 8. Hayaller ve hayatlar

  Mart 04, 2019 Pazartesi 08:10

  Neden öyle diyorsunuz ki bizim Rize’nin payına da bitmemiş bir meydan projesi açılışı düştü.

 9. potomyalı

  Mart 04, 2019 Pazartesi 08:04

  demekki birdahaki mahalı secimde hızlı tiren trabzondan batuma gider :) :) :)

 10. Asım balcı

  Mart 04, 2019 Pazartesi 07:15

  Bu millete hiçbirşey lazım değil, Rizede çantada keklik zaten, trabzon öyle değil ama

 11. Rizeli

  Mart 03, 2019 Pazar 17:39

  Trabzon a vaat üzerine vaat rize ye geldi mi hiç hala daha ne için savaşıyoruz anlamıyorum bunca verdiğim Oya yazıklar olsun

 12. HASAN YAZICI

  Mart 03, 2019 Pazar 12:50

  ZATEN ONLARIN LİDERİ

 13. fipek

  Mart 03, 2019 Pazar 10:59

  Sayın başkan trabzona müjde vermiş.iyi güzelde rizede çayı andımı özel sektör sömürüsüne değindimi rizeliye hangi müjdeyi verdi.rizede marketler halkı sömürüyor soğan hala 5 tl prasa 6,5 tl.duyan varsa .burada yazsın.dost acı ve doğru söyler.

 14. adalet

  Mart 03, 2019 Pazar 10:43

  20 yıldan beri aynı hikayeler.! ne müjdesi. hepsi sizin olsun!

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.