Sosyal Medya

KARADENİZ

Partilerin Rize'de kesin aday listeleri

 

Rize'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Rize'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.
 
İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
 
Kesinleşen listelere göre Rize'de siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar: 
 
Adalet ve Kalkınma Partisi
 
Rize merkez: Rahmi Metin (Cumhur İttifakı)
 
Ardeşen: Avni Kahya
 
Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu
 
Çayeli: Mustafa Baltacı
 
Derepazarı: Ahmet Ayhan Yıldız
 
Fındıklı: Mustafa Kazım Zorlu (Cumhur İttifakı) 
 
Güneysu: Rıfat Özer (Cumhur İttifakı)
 
Hemşin: Halim Kazım Bekar
 
İkizdere: Ali Fuat Yıldırım
 
İyidere: Saffet Mete
 
Kalkandere: Kenan Yıldırım
 
Pazar: Ahmet Basa
 
Cumhuriyet Halk Partisi
 
Rize merkez: Ayhan Akyüz
 
Ardeşen: Tahsin Bekir Yazıcı (Millet İttifakı)
 
Fındıklı: Ercüment Şahin Çervatoğlu (Millet İttifakı)
 
Hemşin: Şakir Bozak (Millet İttifakı)
 
Pazar: Kazım Balta
 
Milliyetçi Hareket Partisi
 
Ardeşen: Remzi Kutanoğlu
 
Çayeli: İsmail Hakkı Çiftçi
 
İyidere: Osman Mete
 
Hemşin: Muhammet Sağlam
 
Çamlıhemşin: Eyüphan Zararsız
 
Derepazarı: Selim Metin
 
Kalkandere: Abdullah Çakmak
 
İkizdere: Hakan Karagöz
 
Pazar: Gülşah Bilaloğlu
 
İYİ Parti
 
Rize merkez: Yakup Özkan
 
Çayeli: Meliha Çomoğlu (Millet İttifakı)
 
Pazar: Tayfun Tan
 
Güneysu: Sefer Özer (Millet İttifakı)
 
Kalkandere: Pınar Ömeroğlu
 
İkizdere: Pambuli Tüfenk
 
İyidere: Ali şükrü Karaman
 
Saadet Partisi
 
Rize merkez: Muhammet Kaçar
 
Ardeşen: Sait Eksilmez
 
Çayeli: Hamza Yılancı
 
İyidere: Mustafa Aydın Kartal
 
Pazar: Hasan Taşkın
 
Güneysu: Vahdet Erdoğan
 
Hemşin: Abdülkadir Çelik
 
Fındıklı: Onur Öztürk
 
Çamlıhemşin: İbrahim Döne
 
Derepazarı: Beytullah Yılmaz
 
Kalkandere: Mehmet Özdemir
 
İkizdere: İlyas Taşkın
 
Bağımsız Türkiye Partisi
 
Rize merkez: Kemal Pehlivanlar
 
Ardeşen: Sedat Gerz
 
Çamlıhemşin: Şenol Öksüz
 
Çayeli: Ümit Nebioğlu
 
Derepazarı: Gülten Artan
 
Fındıklı: Necat Demir
 
Güneysu: Zafer Aktaş
 
Hemşin: Hacer Kal
 
İkizdere: Yusuf Reşit Beyazal
 
İyidere: Abdullah Karabela
 
Kalkandere: Cumali Akgenç
 
Pazar: Fatih Deniz
 
Demokrat Sol Parti
 
Rize merkez: Yunus Bayraktar
 
Çayeli Sinem Marangoz
 
Pazar: Hamdi Bayraktar
 
Vatan Partisi
 
Rize merkez: Salih Öksüz
 
Türkiye Komünist Partisi
 
Rize merkez: Savaş Sarı
 
Bağımsız adaylar
 
Çamlıhemşin: Saim Yılmaz

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.