Sosyal Medya

POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş ek gösterge açıklaması

Ankara Şehir Hastanesi'nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ek gösterge bekleyenlere, "Öğretmenler ve polislerle birlikte hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ilk işlerimizden biri olacak" diyerek müjde verdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Bilkent'teki Ankara Şehir Hastanesi Açılış  Töreni'nde konuştu. 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Erdoğan, "Canımızı emanet ettiğimiz  sağlık çalışanlarımızı yılın bir günü değil, her günü baş taçı etsek yeridir. Her  meslek önemlidir ve hürmeti hak eder ama sağlık konusu herhalde bu listenin en  tepesinde yer alır. Buna rağmen sağlık çalışanlarımıza yönelik zaman zaman  duyduğumuz saldırıların asla affedilir, hafife alınır bir tarafı yoktur"  ifadelerini kullandı
 
3600 ek gösterge müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:
 
Sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösterdik, gösteriyoruz. Öğretmenler ve polislerle birlikte sağlık çalışanlarımızın da 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum.  Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.
 
Hastanelerimiz adeta dökülüyordu. Vatandaşımız doktora ulaşana kadar eziyet çekiyordu. Eski Türkiye'de sağlık sistemi eksikti. Ortaya vahim görüntüler çıkıyordu. Sağlıkta dönüşüm programını başlattık ve sistemi hızla geliştirdik. Hastanelerde ölüsü bile rehin alınan insanlarımız vardı. Ambulans denilen dört teker, bir kaportadan oluşan araçlardı.
 
Yatak kapasitesini 239 binin üzerine çıkardık. Sağlık çalışanlarımızı 1 milyon 17 bine yükselttik. 136 bin olan yatak kapasitesini 239 binin üzerine çıkardık. Sağlık çalışanlarımızın sayısını 550 bin artırdık. 5 bin ambulansa ulaştık.
 
Türkiye evde sağlık hizmeti verilebilen bir ülke haline gelmiştir. Hastanelerimizi her şeyi ile modernleştirdik. Yepyeni bir hizmet için kolları sıvadık. Şehir hastanelerini gündeme getirdik. Bu benim hayalimdi. Eskiden yurt dışına sağlık hizmeti almaya gidiliyordu. Şimdi yurt dışından sağlık hizmeti almaya geliniyor. Şehir hastaneleri ile hedefimiz hangi şikayetle olursa olsun şehir hastanesi alanında başka yere gitmeden tüm teşhis ve tedavinin yapılması.
 
Ankara Bilkent ile tamamı nitelikli 12 bin 100 yatak, 2 bin 831 poliklinik, 410 ameliyathane sayısına ulaştık. 2013 yılında şehir hastaneleri için icra sürecine geçtik. Daha ekipmanların yüzde 50'si taşındı. Taşındığı zaman çok daha hareketli hale gelecek. Temelini ilk attığımız şehir hastanelerinden biri de burasıydı. Hemen yanıbaşımızdaki Bilkent Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti. 
 
Kanser tedavileri hastanelerimizde en ileri yerli ve milli çözümlerle yöntemlerle gerçekleştiriliyor.
 
"600 DÖNÜMLÜK SAĞLIK VADİSİ"
 
Sağlık teknolojilerinin en yoğun kullanıldığı alanların başında geliyor. Bilkent Şehir Hastanesi'nin yanına 600 dönümlük sağlık vadisi ve yaşam bilimleri teknoloji merkezini de kuracağız. Amacımız hekim ve mühendislerimizin aynı çatı altında çalıştırılabileceği bir cazibe merkezi oluşturmak.

1 Yorum

  1. Cem İYİ

    Mart 16, 2019 Cumartesi 08:56

    Neden seçimden sonra ?

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.