Sosyal Medya

EĞİTİM

Öğretmenlerle ilgili flaş açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında Ankara'nın Etimesgut,Sincan ve Ayaş ilçelerinde görevli öğretmenlerle bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlik, öğretim meselesi değil, temsil meselesidir. Yani öğretmenler hal diliyle çocuklara örnek olduğunda gerisi gelir" dedi.

Bakan Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında Ankara'nın Etimesgut, Sincan ve Ayaş ilçelerinde görevli öğretmenlerle bir araya geldi.
 
Etimesgut ilçesindeki Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki programda, öğretmenlik mesleğinin insana yüklediği sorumluluğa dikkati çeken Selçuk, öğretmenlerin çocukların hayatına dokunmanın bilinciyle kendilerini geliştirmek için her gün çalışmaları gerektiğini belirtti.
 
Selçuk, öğretmenlere, geçen hafta tanıtımı yapılan Okul Profili Değerlendirme Çalışması hakkında bilgi vererek, "Ulusal düzeyde, 4 ana parametrede, 50 alt bileşende her bir okulun MR'ını çekiyoruz. Okulların bu 50 parametredeki düzeyine göre geliştirilmesi gereken yönlerinin yıllık programı belirleniyor. Buna göre okula, 'şu 8 parametrede zayıfsınız, biz size şöyle destek vereceğiz.' diyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
"Öğretmen odası, huzur adası olmalı"
 
Selçuk, öğretmenliğin bir olgunlaşma yolculuğu olduğunu ifade ederek, "Öğretmenlik, öğretim meselesi değil, temsil meselesidir. Yani öğretmenler hal diliyle çocuklara örnek olduğunda gerisi gelir. Çocuğun içindeki yaratılıştan olan müfredatı şartlar sağlandığında ortaya çıkar. Öğretmenden beklenen şey, kendisini yetiştirmesidir." diye konuştu.
 
"Öğretmen odası, huzur adası olmalı" ifadesini kullanan Bakan Selçuk, öğretmenler arasında birlik ve beraberlik olmadan çocukların hakkının korunamayacağına işaret etti.

3 Yorum

 1. LAZ MUSTAFA

  Mart 22, 2019 Cuma 08:21

  Bodrumda kaybedilen yüzüğü bodrum karanlıktır diye bahçede aramak gibi bir yanlışını devam ettirmeyelim Şu anda okul öncesi ve ilkokulun belli oranı dışında öğrencilerimiz öğretmenlere öğretmenlerimiz idarecilere okul idarecilerimiz üst düzey yöneticilere karşılıklı olarak birbirlerine güvenmiyorlar verdikleri mesajın yararına inanmıyorlar. Bizim yapmamız gereken öncelikli en önemli iş bu güvensizliği ortadan kaldırmak olması gerekir. güven sağlamanın en önemli unsuru sevgi ve mütevazılık ten geçiyor.İşe buradan başlamamız gerekiyor.Saygılarımla

 2. Rizeli

  Mart 22, 2019 Cuma 07:11

  Sayın Milli Eğitim bakanının tavsiyeleri doğrudur.Ancak Bu kurumların denetlenme problemi , basiretsiz yöneticilerin 3 maymunu oynamalarını anlamak çok zor. 15 martta pazar ilçesinde( Devlete ait ) Anaokulu öğrencisi 5-6 yaşlarındaki bir çocuğa sınıf öğretmeni tarafından nasıl bir öfke patlaması ise, makasla çocuğun kulağını keserek çocuğa şiddet uyguladığı, pazar devlet hastanesinde 3 dikiş atılarak öğretmeni tarafından çocuğun küpesi tarafından kesildiği, hastane raporunda düz kesi olduğu (kesici aletle kesilmesi) raporu düzenlendi.Okul idaresi göstermelik bir soruşturma açarak olayın üstünü örtmeye çalışmalarına gösterecekleri eforu ve zamanı , çocukların eğitimine harcasa " Yani öğretmenler hal diliyle çocuklara örnek olduğunda gerisi gelir" düşüncesi ile hareket etmeleri gerekirken sınıf öğretmeninin yapmış olduğu davranış cezasız kalacak ve sizler çocuklarınızı bu eğitimcilerle geleceğinizin ne kadar sorunlu olduğunu ve çocukların okullardan eğitim yuvalarından kopmalarına neden olacağı aşıkardır. İl, İlçe Milli Eğitim müdürlükleri bu konunun takipçisi olup olmadığını bilmiyorum. Ama ben takipçisiyim. Konu Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bütün platformlarda Çocuklarımıza bu şekilde yapılan fiziki şiddeti anlatacağız. ve konunun takipçi olacağız. Gelecek nesillerimizi şiddet vasfı taşıyan öğretmenlere teslim edip heba etmeyeceğiz.

 3. mustafa

  Mart 21, 2019 Perşembe 07:54

  Allah aşkına bu kurumları ne denetleyen yada yaptığı meslekten sorumlu olmadıkça başarı olurmu ders versede vermesede değişen bir sorumluluk olmadiği gibi hafta sonları kursların bile sade formalite yada bir ek ücret parasını aldıkları derslere bile girmedikleri çoğu yerde görülmektedir halen aynı düzen halen haktan başarıdan bahsetmek nafile

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.