Sosyal Medya

KARADENİZ

Çaykur'da Randevulu Alımlara yeni düzenleme

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, randevulu yaş çay alımlarında dekar miktarına göre değişikliğe gittiklerini bildirdi.

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, randevulu yaş çay alımlarında dekar miktarına göre değişikliğe gittiklerini bildirdi.
 
Alim, yaptığı yazılı açıklamada, yaş çay üretiminin Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'da gerçekleştirildiğini belirterek, özellikle çay sezonlarında bu iller dışında yaşayan çok sayıda ailenin bölgeye gelerek kısa sürede çaylarını toplamak istediğini vurguladı.
 
Bölgede yaşayan yaş çay üreticileri ile gurbetçi çay üreticilerinin eşit şartlarda çay satımı yapacağına işaret eden Alim, gurbetçilerin sadece çay sezonunun açıldığı ilk hafta çaylarını toplaması halinde bu çayları alabileceklerini aktardı.
 
Alim, kaliteye önem verdiklerini, üreticinin yabancı işçi çalıştırmak istememesi talebi doğrultusunda randevulu sistemde değişikliğe gittiklerinin altını çizerek, şunları kaydetti: 
 
"Bölgede 15 Nisan'da bütün fabrikalarımız yaş çay alımına hazır olacak. ÇAYKUR olarak kalitenin takipçisiyiz. Bu anlamda randevulu sistemde üreticinin geçen dönemden isteklerini uygulamaya geçireceğiz. Üreticilerimizden çay bahçesi 5 dekardan az olanlar haftada en az 3 gün, 5 ile 10 dekar arası olanlar 4 gün, 10 dekardan fazla olanlar ise haftada 6 gün çay satabilecek. Herkes çayını kendisine verilen sürede taze olarak toplayabilecek. Bu da var olan kalitemizi daha yukarı taşıyacak. Bu uygulama ile üreticilerimizin daha düzenli ve taze olarak çay toplamasını sağlayacağız."

7 Yorum

 1. Uretici

  Mayıs 09, 2019 Perşembe 01:19

  Bu milleti ozel sektore mahkum etiniz sayin caykur muduri size halal olsun be bu gidesle ak parti yonetimi anap gibil sonecek galiba halkanin birtafida genel mudur cekiyor caya para verun para bakun nasil kalite duzeliyi denetim eksuklugu var yonetimde

 2. Barış

  Nisan 10, 2019 Çarşamba 11:53

  Maksadı işe alıp torpilleri çalıştırmak da gaye ÇAYKUR değil hoş ayın 15i çaylukların üstüne kar var daha

 3. aysw

  Nisan 08, 2019 Pazartesi 10:20

  bu ne saçmalıktır ya calisanlari hic mi düşünmedi bu müdür kim calisanina 3 gün cay izni verir böyle bişey olamaz

 4. Mehmet Leventoglu

  Nisan 08, 2019 Pazartesi 09:07

  Ot zehiri kullanana ağır ceza verilsin kimyasal gübre yasaklansin hayvan gübresi teşvik edilsin

 5. çaycı

  Nisan 06, 2019 Cumartesi 19:13

  bu çaycıyı düşünmek degil perişan etmektir

 6. Ayse

  Nisan 06, 2019 Cumartesi 17:14

  Ah demirelin yillari 1 kilo cay1 kilo seker idi ozel diye bir sey yokdu ozeller geleli cayimiz deger kaybetti keşke bunlar dikkade alinsa

 7. Yaşar

  Nisan 05, 2019 Cuma 20:10

  Müdür bey nerede yaşıyor rusyada felan mı daha soğuklardan çayın çesi yok Nisan 15 de fabrika açacak gel bize bazı bazı derler insanlarla dalga geçmeyin artık bu bürokrasi Reisin sonunu getirmek için uğraşıyor yeterler bi kendinize gelin konuşmayın daha iyi

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.