Sosyal Medya

GÜNDEM

Osman Sarıgün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, şehit cenazesinde yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alınan Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alınan Osman Sarıgün, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. 
 
Çubuk'taki şehit cenazesinde yaşananlara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Sarıgün, jandarmadaki işlemlerinin ardından Çubuk Adliyesi'ne getirildi.
 
Savcı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Sarıgün, adli kontrol hükümleri uygulanarak, serbest bırakıldı. 
 
Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi'nde 21 Nisan Pazar günü şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğramıştı.
 
Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Osman Sarıgün'ün de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı. 
 
Şüphelilerden 3'ü savcılıktan serbest bırakılırken, 5'i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.
 
Söz konusu şüphelilerin dışında saldırı eylemine katılanların tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtildi. 

4 Yorum

 1. millet

  Nisan 28, 2019 Pazar 22:03

  CECEV İsmi ile yazan şahıs hakkında " SUÇ VE SUÇLUYU ÖVME " ile ilgili olarak C.savcılarının gerekli işlemi başlatmalarını millet adına bekliyor ve talep ediyorum.

 2. GAYDALAR SUSTU

  Nisan 28, 2019 Pazar 00:08

  Çürümüş ,kokuşmuş bu hastalıklı herif için " ellerin dert görmesin " diyen aynı zihniyette bir herif daha mı türedi ? Başka gazetelerde de aynı yorumu yaptı. Milletin takibinde. Deşifre oldu.Osman denilen kokuşmuş herif, AKPnin Ankara üyesi olduğu partiten açıklandı.Güvenliğini özel korumalara sağlıyorlar.Şimdi bu Cerzek " e sormak gerekmez mi ?Ellerin dert görmesin diyerek şiddeti destekleyen malüm örgütten değilsen, kömür makarna almıyorsan,Ağababalarından destek görmüyorsan,Çürümüş kokuşmuşluğa arka çıkmıyorsan YA NEDİR. ?

 3. adalet yerlerde sürünüyor

  Nisan 26, 2019 Cuma 21:38

  "Yaşasın Adalet" aklınla bin yaşa. oğluna ,kızına iş.Kendisine TOKİ den ev, akla çok uygun.Hemen halledilir. Ancak emeklilik aylığı bağlanması yasal bir konu. TIR şöförü ve 57 yaşında imiş. Emekli durumunda olabilir. Değilse , allem edip kallem edip hukukun etrafından dolanırlar bir şekilde emekli maaşı bağlarlar. Geçmişte örnekleri mi ? çoooktur.Hemde çok. Daha sonra da kahraman ilan ederler başlarına geçmesi istenir. İşte o zaman, bende hiç şaşırmam yani. Aldanmayın millet düşmanının öyle möl möl baktığına.

 4. Cecey

  Nisan 25, 2019 Perşembe 05:58

  Osman Dayiii ellerin dert görmesin Allahu teala sana romatizma yüzü gostermesin...

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.