Sosyal Medya

Artvin'den güzel bir haber geldi

Artvin'de yaşayan 90 yaşındaki Nebahat Keleş başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

 
Artvin'de yaşayan katarakt hastası Nebahat Keleş (90), başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu. Daha önce başka hastanelerde muayene olduğu doktorlarıon tavsiyeleri üzerine "Bu ameliyatı Türkiye'de belli başlı doktorların yapabileceği" önerisiyle Ankara ve İstanbul'daki doktorlara yönlendirilen Nebahat Keleş'in ameliyatını Artvin Sağlık Müdürü ve Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İrfan Akalın yaptı.
 
Katarak nedeniyle hastalığı ilerleyen ve görme yetisini yitirmek üzere olan Keleş, Artvin'de geçirdiği ameliyat sonrası tekrar görmeye başladı.
 
Başarılı geçen ameliyat sonrası teşekkür ziyaretine gelen hastası ile görüşen Op. Dr. İrfan Akalın, dünyada tedavi edilebilir körlük sebeplerinin birincisinin katarakt olduğunu ifade etti.
 
Ameliyatın uygun şartlar ve ehil ellerde yapılmaması halinde çok büyük sıkıntılara neden olduğunu anlatan Akalın, gören bir hastanın tamamen kör hale gelebileceğini vurguladı.
 
Artvin Devlet Hastanesinde göz cerrahisinde gerekli altyapıyı kurduklarını anlatan Akalın, "İlimizdeki hastanemizde göz cerrahi konusunda cihaz ve altyapımız mevcut. Lazer, göz anjiyosu gibi birçok ameliyatı rahatlıkla yapabiliyoruz. Ameliyathane ortamımız da iyi. Artvin, göz cerrahisinde çok iyi bir noktada." dedi.
 
AMELİYAT 1,5 SAAT SÜRDÜ
 
Op. Dr. İrfan Akalın"Ameliyatı başarıyla yaptık. Çok zor bir ameliyattı. Bu tarz zor ameliyatları Türkiye'de sayılı hocalarımız yapıyor. Biz de hocalarımızdan öğrendiğimizi uyguluyoruz. Hastamızın gözü 10 santimetre bile görmüyordu, şimdi 2-3 metre görür hale geldi. Ameliyat 1,5 saat sürdü.Türkiye'nin pek çok büyük hastanesinde yapılamayan en zor göz ameliyatlarını Artvin'de başarıyla yapabiliyoruz."
 
Keleş de ameliyattan sonra çok iyi görmeye başladığına ifade ederek, "Ben doktoruma güvendim, o da bana güvendi. Kendi memleketimde gurbet ellere gitmeden tedavi oldum. Çok memnunum." dedi.

  • Artvin'den güzel bir haber geldi

  • Artvin'den güzel bir haber geldi

  • Artvin'den güzel bir haber geldi

  • Artvin'den güzel bir haber geldi

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.