Sosyal Medya

RİZE

Rize Salarha'ya duble yol yapılacak mı?

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Rize Merkez ile Salarha vadisinin entegrasyonunu sağlayacak olan Salarha tünelinin viyadük ve kavşaklarıyla birlikte gelecek yılın sonuna doğru tamamlanacağını ifade etti.

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Rize Merkez ile Salarha vadisinin entegrasyonunu sağlayacak olan Salarha tünelinin viyadük ve kavşaklarıyla birlikte gelecek yılın sonuna doğru tamamlanacağını ifade etti.
 
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı katıldığı canlı yayın programında Salarha tüneli ve duble yol çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek şunları söyledi; “Ulaştırma Bakanımız geldiğinde Salarha tünelinde bir toplantı gerçekleştirdik. İnşallah gelecek yılın sonuna doğru Salarha tünelinin bütün kavşak ve viyadükleriyle birlikte tamamlanacağını ön görüyoruz. Diğer taraftan Salarha vadisinin bizden talebi duble yoldu. Haklı da bir talepti, esasında çok yoğun bir yol orası. Mevcut yoğunluğu da kaldırmıyor. Orası ile ilgili de ilk 10 km’lik yolun projesini çıkardık.  Karayolları sahada çalışmalarını yapıyor. İlk 10 km de sanayi sitesinden Salarha merkeze kadar olan bölgeyi kapsıyor. Sahadaki proje çalışmaları devam ediyor, proje çalışması biter bitmez ihalesini gerçekleştirmeye çalışacağız. Sayın Bakanımız da bu konuda hassas, kendisi de Salarha vadisi ile Rize’nin entegrasyonunun son derece önemli olduğunu ve bu tüneli yapmamızın nedeninin bu olduğunu biliyor.  Bunun içinde Salarha vadisinin iyi ve nitelikli bir yola ihtiyacı var.” dedi.
 
Milletvekili Avcı duble yolu yaparken gelecekte sıkıntılar olmaması için ise vadinin planını çıkardıklarını belirterek, “Şimdi Salarha vadisinin planını bakanlık eliyle yapıyoruz. Bu da son derece önemli, vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve yarın bir gün yol yapılırken evlerinin kamulaştırılmaması için şu anda doğru bir plan ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu plana uygun bir şekilde Salarha duble yolunu imar etmiş olacağız.” dedi.

3 Yorum

 1. Kazım.

  Nisan 15, 2020 Çarşamba 13:40

  Yol olması güzel ama vatandas magdur edilmemeli..

 2. duble yok küçük çayır

  Eylül 12, 2019 Perşembe 18:27

  salarha andon bölgesını bağlayın güneysuya belkı boyle yoluda duble olur

 3. rizelı

  Eylül 12, 2019 Perşembe 18:23

  salarha küçük çayır yolu çok bozuk bu trafığı kaldırmıyor evlerın sıfırından yol geçıyo kaç can kaybettık tırafık kazalarınde nekadardaha kaybetceğız

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.