Sosyal Medya

Ç.RİZESPOR

İsmail Kartal'dan itiraf gibi açıklama!

Süper Lig’de Çaykur Rizespor ile Göztepe Çaykur Didi Stadı’nda karşılaştı. Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna (fotoğrafta), maçın ardından basın toplantısı düzenledi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, 0-0 biten Göztepe maçı ardından çok fazla top kaybettiklerini, rakibin oyunu soğuttuğunu ve pozisyon üretmekte zorlandıklarını söyledi.
 
Kendi saha ve seyircisi önünde geçtiğimiz hafta Beşiktaş deplasmanından alınan bir puanın moralliyle kazanmak istediklerini ifade eden Kartal, "İlk yarı pozisyonlarımız var. Fakat gol noktasında üretmekte güçlük çektik. Rakip oyunu soğuttu, bizde tempomuzu yükseltemedik. İkinci yarı biraz daha pozisyonlar üretmeye çalıştık. Arkada boşluk bırakmadık. Rakibin hızlı oyuncuları vardı. Bir tane pozisyon verdik. Fakat oyun boyunca çok fazla top kaybettik taça attık. Kısır bir maç oldu. Önümüzdeki haftalarda neleri daha iyi yapabiliriz diye değerlendireceğiz. Önümüzdeki hafta yine evimizde oynayacağız. Futbol oyununu geliştirmek oynamak istiyoruz hakemlerinde buna göre kararlarında değerlendirme yapmasını istiyoruz" dedi.
 

GÖZTEPE TEKNİK DİREKTÖRÜ TAMER TUNA

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, bu karşılaşmadan önce üç haftadır kazanamadıklarını belirterek, "Rize'de kazanmak istiyorduk. Bunu yapmaya çalıştık. Yapamadıklarımız da var. Dikine oynayan oyuncularımızla geçişleri gerçekleştiremedik. Teknik oynayan oyuncularımız dikine oynamaya çalıştı. Bugün yine galip gelemedik. İleriki haftalar için oyunumuz değişti, gelişti. Rizespor bizi iyi analiz etti. Bizde rakibimizi iyi analiz ettik. Çok pozisyon zenginliği yoktu ama iki takımda iyi mücadele etti. Göztepe için 4 haftalık süreç bir geçiş dönemine dönüştü. Bundan sonra çok faklı bir Göztepe sahada olacak bunu biliyorum çünkü bu takımla yaşıyorum. Biz ne yapacağımızı biliyoruz" diye konuştu.

2 Yorum

  1. Raskoln53

    Eylül 18, 2019 Çarşamba 06:02

    Forvetsiz rize spor ! Ben oynasam koşar mücadele ederim. Vedat gitti forvet yok

  2. MEHMET

    Eylül 16, 2019 Pazartesi 08:13

    UMAR AMINO GİBİ BİR ADAMIN OLDUKTAN SONRA RİZE SPORUN MAÇ KAZANMASI ZOR FENERBAHÇADEN BARIŞ ALICI DİYE BİRİNİ ALDIN NEDEN OYNATMIYORSUN OYNATMAYACAKSAN NEDEN ALDIN OYUN BİLGİSİ DOĞRU DÜRÜST YOK KENDİ SAHADAN MAÇ KAZANAMAYACCAKSAN LİG DE NASIL TUTUNMAYI DÜŞÜNÜYORSUN YAZIKLAR OLSUN RİZE SPOR YÖNETİCİLERİNE

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.