Sosyal Medya

RİZE

Rize'de bir garip olay!

Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı yaptığı dönemde makamında sokak hayvanları ile papağan besleyen Rukiyye Yılmaz'a verilen cezanın....

Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı yaptığı dönemde makamında sokak hayvanları ile papağan besleyen Rukiyye Yılmaz'a verilen cezanın, hayvan bakımı ve yaralı hayvanların korunmasıyla ilgili olmadığını, Yılmaz'ın kurum amirinin sözlü ve yazılı uyarılarını dikkate almadan davranışında ısrarcı olması, çalıştığı kurumun huzur, sükun ve çalışma düzenini bozması ve amirleri tarafından verilen emirleri kasıtlı olarak yerine getirmemesinden kaynaklı olduğunu bildirdi.
 
Koçak, bazı haber sitelerinde yer alan "Makam odasında yaralı hayvanlara bakan müdüre ceza" başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yaptı.
 
Habere konu olayın hayvanseverlikle ilgili olmadığına işaret eden Koçak, "Rukiyye Yılmaz ile ilgili müdürlüğümüze gelen şikayet dilekçeleri üzerine yapılan idari bir işlemden ibarettir. Kendisine yapılan uyarılardan sonra yürütülen inceleme sonucunda gerçekleşen idari ve disiplin işlemidir." ifadesini kullandı.
 
Koçak, konuyla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini belirterek şunları kaydetti:
 
"Habere konu olduğunun aksine Rukiyye Yılmaz'a verilen ceza, hayvan bakımı ve yaralı hayvanların korunması ile ilişkili olmayıp kurum amirinin sözlü ve yazılı uyarılarını dikkate almadan davranışında ısrarcı olması, çalıştığı kurumun huzur, sükun ve çalışma düzenini bozması ve amirleri tarafından verilen emirleri kasıtlı olarak yerine getirmemesinden kaynaklıdır."

1 Yorum

  1. ZAFER 61

    Eylül 18, 2019 Çarşamba 10:48

    BU NE REZALET.hanıefendi o kadar hayvan tutkunuysa evinde,mutfağında hatta yatak odasında hayvan bakabilir kimse karışamaz.ama BÖYLE REKLAM KOKAN HAREKETLERLE AMİRLERİNİ,KURUMUNU,DEVLETİ ZAN ALTINDA BIRAKMAMALI.DEVLETİN HAYVAN BARINAKLARI VAR ,VETERİNERLERİ VAR BU ONLARIN İŞİ.DEVLET DAİRESİNDE LAUBALİLİK OLMAZ.HALK HİZMET İSTER..SONRA YA O KURUMA GELEN KİŞİNİN HAYVAN KORKUSU VEYA ALERJİSİ VARSA NE OLACAK..BENCE baştan sona reklam ve şov yapmış bayan...

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.