Sosyal Medya

RİZE

Ayder Yaylası'nda kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı

Rize'nin İkizdere ilçesinde, kar yağışının etkisini artırması nedeniyle Rize-Erzurum karayolundaki Ovit Dağı geçidi tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.

Rize'nin İkizdere ilçesinde, kar yağışının etkisini artırması nedeniyle Rize-Erzurum karayolundaki Ovit Dağı geçidi tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.
 
Yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olmasıyla  2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı mevkisinde kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Ovit Dağı geçidi, kar ve tipinin etkisini artırması dolayısıyla tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı.
 
Rize-Erzurum karayolunu kullanan sürücüler, Erzurum'a ulaşımı Ovit Tüneli'ni kullanarak sağlıyor. Tünelin bulunduğu bölgede ise kar kalınlığı 35 santimetre olarak ölçüldü.
 
Yetkililer tünel mevkisinde ekiplerin sürekli kar temizleme çalışması yaptığını belirtti.
 
- Köy yolları ulaşıma kapandı
 
İkizdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle 18 köy yolu ulaşıma kapandı.
 
İl Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İkizdere ve Çamlıhemşin ilçesindeki 11 köyde kışın yaşam olmadığı için yol açma çalışması gerçekleştirilmiyor.
 
Öte yandan Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda da kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı turizmcileri memnun ederken, kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığını kaydedildi.
 
Karayolları ekipleri ise iş makineleri yardımıyla yolu araç trafiğine açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

1 Yorum

  1. Naylon branda

    Aralık 04, 2019 Çarşamba 06:40

    Dünyanın masrafını yapıp ulaşım için tünel yapıyorsun ama ilk kar yağışında yolu kapatıyorsun. Selam saygılar olsun 1400 mt rakımda tünel yaptıranlar. Daha uzun tünel yapmadılarki uzun tünel rekoru Trabzonda olsun diye. Allahım aklıma mukayyet ol.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.