Sosyal Medya

YAŞAM

İsveçli papaz İslam'ı seçti

İsveç'in Jönköping şehrinde 30 yıldır papazlık yapan 76 yaşındaki Leif Skjetne isimli adam, sığınmacı bir çocuğun kendisini etkilediğini belirterek Müslüman olduğunu duyurdu.

İsveç'te yayın hayatını sürdüren Dagens gazetesine açıklamalarda bulunan Skjetne, ''2 yıl önce Fas'a yerleşerek adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Geçen ay da Müslüman olmaya karar verdim.'' ifadelerini kullandı.
 
SIĞINMACI ÇOCUK HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
 
İsveç Kilise Birliği'ne istifasını sunduğunu aktaran Skjetne, 2015 yılında 18 yaşındaki bir sığınmacı çocuğun İsveç'te bakımını üstlendiğini, onunla birlikte hayatının değiştiğini dile getirdi.
 
''MÜSLÜMAN OLMAYA KARAR VERDİM, ÇÜNKÜ...''
 
Faslı sığınmacı çocuğun 2018 yılında sınır dışı edildiğini ve onun arkasından Fas'a yerleşme kararı aldığını vurgulayan Skjetne, şunları kaydetti:
 
"Önce Müslüman olmayı düşünmedim, Fas'a yerleştiğim için adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Adımı değiştirdikten iki yıl sonra da araştırarak Müslüman olmaya karar verdim."
 
TÜM MALINI MÜLKÜNÜ SATTI
 
Skjetne, İsveç'teki bütün malını, mülkünü sattığını belirterek, hayatının geri kalan dönemini Fas'ta geçireceğini bildirdi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.