Sosyal Medya

SAĞLIK

SON DAKİKA...Sağlık Bakanı Koca yeni vaka sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs ile ilgili son bilgileri paylaştı.

SON DAKİKA...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları şöyle;

- Koronavirüsünden ilk ölen kişiyi açıkladı...Bir hasta vefat etti. 89 yaşında. Virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı.

- Koronavirüs'ten etkilenen hasta sayısı 98 kişiye çıktı.

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste son durumla ilgili açıklama yaptı. Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 
 
90 gün direndiğimizi ifade etmiştim. Olayın Çin'de ortaya çıktıktan sonra sorunun niteliğini ilk kavrayan ülkelerden biriyiz. Koronavirüsü bir pandemi senaryosunu öngörerek değerlendirdik. Nitekim çok geçmeden konu bu şekilde tanımlandı. İnsanlık bu tablonun içindeyken tüm dünyayla yoğun ilişkiler içinde olan Türkiye'nin kendini tümden yalıtması imkansızdı. 7 gün önce size ilk vakayı açıklamıştım. 
 
Virüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Temas, virüse aradığı fırsatı sunuyor. Kalabalık ortamlar en riskli yerler. Çocuklar ve gençler virüsü kolayca kapabiliyor fakat hastalık tablosu nadiren görülüyor. Ölüme nedense rastlanmıyor. Yetişkin yaş gruplarında sonuç yaşın ilerlemesine göre değişebiliyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın çok altındadır.
 
TÜRKİYE'DE İLK ÖLÜM
 
Geç saatlerde bulunmam özel bir durum nedeniyledir. Bu cümleyi bu toplumun Sağlık Bakanı olmak yanında bir hekim olarak da kurmak istiyorum: Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Toplumu temsilen onu en yakın kişilerdenim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. 
 
VAKA SAYISI 98'E YÜKSELDİ
 
Bugün yapılan testlerde pozitif sonuç 51 kişidir. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Pozitif kısmın büyük sonucu iyileşmeyle sonuçlanıyor. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.