Sosyal Medya

RİZE

Rize Valiliğinden yeni uyarı!

Tüm uyarılara rağmen sosyal mesafeyi korumayan ve maske takmayan Rizeli vatandaşlara yeni uyarı yapıldı!

RİZE Valiliğinden yapılan açıklama şöyle;
 
İlimizde Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla salgının başından bu yana geniş kapsamlı tedbirler alınarak uygulanmış ve bu sayede vaka sayılarında çok ciddi bir düşüş sağlanmıştır. Ancak havaların ısınması ve il dışı seyahatlerin yoğunlaşması sebebiyle bir rehavet ortamının oluştuğu, üç temel kural olan maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyene yeterince özen gösterilmediği görülmektedir. Bu nedenle ilimizde yeniden Kovid-19 vakaları görülmeye başlamıştır.
 
Başta Bilim Kurulu olmak üzere sağlık otoritelerince sürekli olarak hatırlatıldığı üzere salgın henüz geçmemiştir, risk en üst düzeyde devam etmektedir. Sizlerin sağlığının korunması ve rahatlamasına dönük alınan kararlar tamamen kurallara uyulmasına bağlıdır. Kontrollü sosyal hayat döneminde olduğumuzun farkında olarak rehavete kapılmamamız önem arz etmektedir. Salgının ilk döneminde ihtiyaç duyulan sert kural ve tedbirlere yeniden başvurmak zorunda kalmamak için maske takmaya ve doğru şekilde yani ağız ve burnumuzu tam olarak kapatarak kullanmaya, sosyal mesafeye ve genel hijyen ile el temizliğine lütfen azami derecede dikkat edelim. Bu temel kurallara uyulmamasının bizi hedeften uzaklaştıracağını unutmayalım.
 
Bunların yanında Kovid-19 tedbirleri kapsamında, hasta yoğunluğunun en aza indirilmesi amacıyla acil vakalar dışında hastanelerimize randevusuz hasta kabul edilmemektedir. Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda hastanede bekleme süresini en aza indirmek için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınması zorunlu hale getirilmiştir. Kontrollü sosyal hayat döneminde poliklinik hizmetlerimiz risk iyice azalıncaya kadar randevu sistemi esasıyla yürütülecektir.
 
Tüm kurallara hassasiyetle uyarak, bu dönemi de inşallah hep birlikte aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Tüm Rizeli hemşehrilerimize sabır ve dikkatleri için çok teşekkür ederiz.
İl Pandemi Kurulu

3 Yorum

 1. Kanbozli

  Haziran 16, 2020 Salı 23:21

  AHHH VALIMMM AHHHH SENI KIM DUYOYORKI MILLET GENE ESKISI GIBIL KIM KIME DÜN DUMA BU MILLELETE DAVUL ZURNA AZ SIVRISINEK SAZ YINE RIZEDE VAKA SAYISIMI GORULDU BEN DIYORDUMKI SIRTIMA BIR AĞRIM VA R GIDIP BIR MUAYNE OLSAM ACABA HASTANELERDE KOVITLI HASTAYOKTUR DIYE GIDERDIM EEE ŞIMDI BNE NASI L GIDEYIMDE MUAYNE OLAYIN NASIL GUVENEYIM KI BANADA BULASMAZ DIYORUM BU BIZIM RIZENIN MILLETINI DÜZEY E ALINMAMASI LAZIMDI HERKES OLDUĞU YER DE GOTUNUN USTUNE OTURMALIYDI YANLIŞI DEVLET YAPIYOR KANBOZUN BAŞINA KOVITMI VARDI KIM GEREKIRDI HASTALIĞI BURAYA GELENLER DEYIL MI OHALDE BUNUN SORUMLUSU DEVLETTIR DEYIL MI SAYIN VALIM PEIYI BNE NASIL DÜZEYE INECEGIM SAYI N VALIM BU VAKALARI TESPIT EDEIP KARANTINADA HAPSOLMASINI ISTIYORUM BU NE HAL BOY LE NEREDUR YASAKLAR NEREDE SOSYAL MESAFEYAZIK

 2. MEHMET

  Haziran 16, 2020 Salı 09:25

  SAYIN VALİM UYARMAKLA OLMAYACAĞINI SİZDE BİLİYOSUNUZ,VURDUM DUYMAZLIK BAŞI BOŞLUK,ÖNEMSEMEZLİK,BANA BİŞEY OLMAZ DİYEN İNSANLAR... TEK ÇARE KOLLUK KUVVETLERİ VE ZABITALARIN SAHAYA İNEREK BU ANAM BU BABAM BAKMAYARAK MASKESİZ DOLAŞANLARA CEZA UYGULANMASI GEREKMEKTEDİR.HİÇKİMSENİN BAŞKA BİRİNİN SAĞLIĞI İLE OYNAMAYA HAKKI YOKTUR.

 3. sevim topçu

  Haziran 15, 2020 Pazartesi 23:33

  lütfennn sahillerdeki maskesiz insnları sıkı takibe alın,evde oturmaktan bunaldım artıkkkk..

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.