Sosyal Medya

MAGAZİN

Mahkeme Davut Güloğlu'nu affetmedi

Davut Güloğlu'nun savunması işe yaramadı Sıla Gençoğlu'na küfrün cezası kesildi.

15 Temmuz darbe girişimi döneminde Sıla Gençoğlu'na küfreden Davut Güloğlu'nun savunması şaşırttı. ''Sıla'ya küfretmedim'' dese de Güloğlu, cezadan kurtulamadı.
 
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapıd düzenlenen gösteri için "Darbeye karşıyım ama Yenikapı'daki şova katılmayacağım" diyen Sıla ile Davut Güloğlu mahkemelik oldu. Sıla'nın sözlerine "S..tir olsun gitsin" diyerek karşılık veren Güloğlu, davalık oldu. Güloğlu, Sıla'nın açtığı tazminat davası için dün hakim karşısına çıktı.
 
Sabah'ta yer alan habere göre: Sıla, sözlerine küfür ederek karşılık veren şikayetçi olmuş ve Davut Güloğlu hakkında, "Alenen hakaret" suçundan 2,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı. 
 
İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Güloğlu, 2 Mayıs 2017'de "Alenen hakaret" suçundan önce 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmış, Güloğlu'nun bu cezası 8 bin 500 TL adli para cezasına çevrilmişti. Davut Güloğlu, avukatı aracılığıyla istinaf mahkemesine başvurmuştu. 
 
Başvuruyu değerlendiren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 23. Ceza Dairesi, "Eylemin sanık tarafından işlendiğinin kanuna uygun olarak yürütülen duruşma sonucu saptandığını, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulandığı" anlaşıldığından Güloğlu'nun başvurusunu esastan reddetti. Böylece Güloğlu'nun cezası kesinleşmiş oldu. Bu arada Sıla, Davut Güloğlu'na tazminat davası açmıştı.
 
Sıla ve Güloğlu arasındaki tazminat davası dün İstanbul Adalet Sarayı'nda görüldü.H akim karşısında kendisini savunan Güloğlu, şunları söyledi:
 
''Ben ceza Mahkemesinde yapılan davayı adaletli bulmuyorum. Burada özgürce yargılanıyorsak 15 Temmuz'da ikimizi savunduğumuz içindir. Ben bu ülkeyi sevmeyenler için 'S..tir git' ifadesi kullandım. Benim sözümün aynısının bir televizyonda Prof. bu şekilde tekrar etmiştir.''
 
''Ben bu cümleyi o gün ki acılar ve yaşadığımız kayıplar nedeniyle milli duygularım kabardığı için bana ağır gelen bu sözü eleştirdim. Ben bu sözleri kendisine söylemediğimi belirtmeme rağmen Sıla hanım üzerine alındı. Bana karşı dava açmakla bu sözü sahiplenmiştir."
 
Ünlü şarkıcının avukatı ise Sıla'nın şeref haysiyet ve itibarının zedelendiğini belirterek tazminat verilmesini talep etti.
 
Davut Güloğlu bakın neler söylemişti?
 
 

2 Yorum

  1. Vakif

    Mart 12, 2021 Cuma 12:08

    Şeref, haysiyet,namus mu? Yahu guldurme insaniya avukattttt (Error and omission acceptable)

  2. Arrow

    Haziran 28, 2020 Pazar 01:45

    Ne olursa olsun davut yinede bir erkege kufur yakismaz onlarin ne mal olduklarini zaten biliyoruz

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.