Sosyal Medya

RİZE

RTE Üniversitesinde yeni atamalar

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde yeni atamalar yapıldı...

Recep Tayyip Erdoğan ÜniversitesindeN yapılan açıklama şöyle;
 
Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından; görev süreleri sona eren İlahiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Fakültesi ile Ziraat Fakültesi Dekanlarının yerine yeni Dekan atamaları yapılmıştır. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman tarafından da, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Yabancı Diller Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Pazar Meslek Yüksekokulu müdürlüklerine müdür atamaları yapıldı.
 
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanlığına İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şevket TOPAL; Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi Dekanlığına Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat KALAYCI; Eğitim Fakültesi Dekanlığına Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz GEÇİT; Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığına Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göktuğ DALGIÇ; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığına Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haydar KÜÇÜK; Ziraat Fakültesi Dekanlığına Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa AKBULUT atanmışlardır.
 
 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman tarafından üç yıllık görev süreleri sona eren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğüne, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslan KALKAVAN; Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Genel Fizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat TOMAKİN, Pazar Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Pazar Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil BAKOĞLU ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü’ne de Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım ÖZSEVGEÇ asaleten müdür olarak atanmışlardır.
 
Dekanlık ve Müdürlük görevlerini başarıyla sürdürmüş, Üniversitemizin gelişmesi için mesai mefhumu gözetmeden çalışmış ve görev süreleri sona ermiş olan öğretim üyelerimize yapmış oldukları hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyor, Dekan ve Müdür olarak yeni atanan öğretim üyelerimizi de tebrik ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyoruz.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.