Sosyal Medya

RİZE

Ayhan Altptekin hastaneye kaldırıldı, Ayhan Alptekin Kimdir?

Rizeli şarkıcı Ayhan Alptekin hastaneye kaldırıldı.

Ayhan Alptekin yüksek tansiyon nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi altına alındı.
 
Ayhan Alptekin'in kızı babasının sağlık durumu ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.
 
Açıklama da; "Babam Ayhan Alptekin yüksek tansiyon nedeniyle Rize araştırma hastanesinde yatmaktadır şu an sağlık durumu gayet iyi kontrol amaçlı bir müddet daha müşahade altında olacaktır arayan Soran sosyal ortamdan geçmiş olsun dileklerini ileten herkese babam adına teşekkürlerimi iletiyorum" ifadeleri kullanıldı.
 
Haber53 ailesi olarak Ayhan Alptekin'e acil şifalar diliyoruz...
 
AYHAN ALPTEKİN KİMDİR?
 
Müzisyen, Şarkıcı. 1965, Rize Ardeşen Ortaalan doğumlu. Meslek lisesi mezunu. İstanbul Beykoz`da ikamet ediyor. Evli ve dört çocuk (2 Kız, 2 Erkek) babasıdır.
 
Kendi dilinden müzik hayatı:
 
“Dokuz yaşımda müzik ile ilgilenmeye başladım. İlk enstrümanım, melodika ve mandolin oldu. Ailem Müzik ile ilgilenmeme hiçbir zaman karşı çıkmadı tam tersine Abim Ergin Alptekin çocukluğumdan beri beni Müziğe teşvik etti ve destek oldu. Buna rağmen çevremizde: Avare Çalgıcı, Boşgezen unvanı ile yaşadık.
 
1982`de ilk olarak bir düğünde sahne aldıktan sonra ''Grup Yıldızlar'' ekibini kurduk (1983-1985). Kemalpaşa`dan Rize`ye kadar çeşitli Köy ve İlçelerde, Düğün ve Toplantılarda sahne aldık. Çalışmalarıma Asker Ocağındada devam ettim, Sanat Müziğinde Kanun, Halk Müziğinde Bağlama, Taverna Müziğinde Org ile programlar yaptım. Askerlik sonrası ekonomik şartlardan dolayı grubumuz dağılınca bende Keyboart furyasına kapıldım. Unkapanıyla tanışana kadar taverna müziği yapıyordum daha sonra  repertuarımı:   Babaannem, Anneannem ve Nuri Papu`dan duyduğum Lazca Müzikler ile renklendirdim.
 
İlk kasetim 1993`te çıktı. Lazca Müziklerim ve Anonim Destanlarım sevildi ve beğeni topladı. Abim ve benim teşvikim ile yirmi`den fazla Müzisyen arkadaş şuan bu işten ekmek yiyorlar hepsine verdiğim emekler helal olsun. Popüler olanların da dahil olduğu 30 kadar sanatçı arkadaşımıza: yetiştirme, alt yapı, bestelerimle emek verdim. Abim ile beraber Lazca, Türkçe 250 adet beste yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.
 
İkinci kasetim ''Oy Nana'' dan sonra Karadenizli sanatçılarımız`da altyapı anlayışının değiştiğini ve modern folk müziğinin teşvik unsurunun ''Oy Nana'' olduğunu söyleyebilirim. Abim ile yaptığım bestelerin ezgileri, hernekadar orjinal Laz ezgisi olmasada, yöre ezgilerine yakın, uygun notalar seçmeye çalışıyorum. Tarzımı, aşırıya kaçmadan çok sesli yapmayı düşünüyorum.
 
Temmuz 2002`de tamamı ile kendi isteklerim doğrultusunda yapmış olduğum çalışmamı piyasaya çıkaracağım. Çalışmalarıma İstanbul Çekmeköydeki Stüdyomda yapıyorum ve Sarıyer, Ayder Restaurant`da sahne alıyorum. Almanya`ya ilk defa Lazebura e.V. nın daveti ile gittim. Üstadımız Mahmut Turan ile birlikte muhteşem bir program yaptık Yeri gelmişken, Gurbetçi kardeşlerimizi biraraya getirdikleri için Lazebura Birliği(Lazebura e.V.)ne kendi adıma teşekkür ediyorum.
 
Laz Dili ve Folklorunu yaşatmak için ferdî olarak hasbelkader kasetlerime Lazca`da okuyarak destek vermeye çalışıyorum. Anadolu’da yaşayan bütün halkımı, yedi bölgemi, Türkiyemi çok seviyorum”.
 
Albümleri:
 
Ayhan Alptekin Box Set
 
Gelme
 
Oy Nana
 
Şahlandı Karadeniz
 
Ah Ulan Ah / Hülya
 
Hey Deli Gönül
 
Karadeniz Tavernası 2
 
Si Do Ma
 
Karadeniz Tavernası
 
Çona
 
Gel Dinle Beni
 
Popüler Şarkıları;
 
 Sırmalı Dadalo
 
 Dağlar Ağlayın
 
 Anzer Balı
 
 Şimdi geldi ağlamanın zamanı
 
 Dardır Yüreğim
 
 Nakore
 
 Kader
 
 Atmaca
 
 Oy Dağlarım
 
 Sevdalık
 
 

6 Yorum

 1. Aydin yenigun

  Ekim 13, 2020 Salı 12:49

  Acil şifalar diliyorum.tez zamanda iylessin .

 2. Kemal mataracı

  Ekim 13, 2020 Salı 09:00

  Ayhan hocama Allah sağlık versin çok geçmiş olsun Allah şifa versin

 3. Semih yılmaz

  Ekim 12, 2020 Pazartesi 22:47

  Allah acil şifalar versin büyük üstad bir an önce sağlığına kavuşursun inşallah geçmiş olsun

 4. Rize çayelinden abdul hamit yazıcı

  Ekim 12, 2020 Pazartesi 19:46

  Geçmiş olsun allah şifalar versin değerli abi

 5. Alican

  Ekim 12, 2020 Pazartesi 15:44

  Acil şifalar diliyoruz. Münih

 6. Ömer Sarıkaya

  Ekim 12, 2020 Pazartesi 13:20

  Ayhan Abi Allahım Acil Şifalar Versin Çok Geçmiş Olsun

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.