Sosyal Medya

RİZE

Rizeli Valisi'nin ismini kullanarak dolandırıcılık yapıyorlar

Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar. Rize'de bağış toplama bahanesiyle Rize Valiliği ve Rize Valisi Kemal Çeber'in ismini kullanmaya başladılar. Konuyla ilgili Rize Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada  son günlerde 'Rize'de bazı art niyetli kişi veya kişilerin Rize Valiliği ve hatta bizzat Rize Valisi Kemal Çeber ismini kullanarak, İlimizde faaliyet gösteren esnaflar ile Rize dışındaki hayırseverlerimizin iyi niyet duyguları istismar ederek, çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunduğuna dair duyumların alındığı' ifade edildi.
 
Açıklamaya şu şekilde devam edildi;
 
Sayın Valimizin şahsı veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması mümkün değildir.
 
Bu itibarla; başta Valimiz Kemal Çeber olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak, ihtiyaç sahiplerine yardım toplama adı altında görüşülen esnaf ve vatandaşlarımız yardım talep eden kişilere itibar etmemelidir.
 
Esnaflarımız ve vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde hiç vakit kaybetmeksizin, Valiliğimize veya Emniyet Müdürlüğünün 155, Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları önem taşımaktadır. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.