Sosyal Medya

EKONOMİ

Berat Albayrak istifa etti

Sağlık sorunlarını gerekçe gösteren Berat Albayrak, istifa ettiğini açıkladı. Albayrak, açıklamasını Instagram hesabından yaparken, Twitter hesabına ise ulaşılamadığı görüldü.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti.

Resmi Instagram hesabından açıklama yapan Albayrak, istifa kararına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

BERAT ALBAYRAK'TAN İSTİFA KARARI

İstifa paylaşımı sonrasında Albayrak'ın Twitter hesabına ulaşılamadığı görüldü. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa kararı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Berat Albayrak, istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"SAĞLIK SORUNLARIM NEDENİYLE..."

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Berat Albayrak (@beratalbayrak) on


"EN UFAK BİR ŞÜPHEM YOK"
 
Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.
 
Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yalın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler.

"CENAB-I ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN"
 
At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batıl ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yılık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.
 
Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın, sonumuzu hayreylesin."

ALBAYRAK'IN TWITTER HESABINA ULAŞILAMIYOR


İstifa kararının ardından Twitter'da Berat Albayrak'ın profiline ulaşılamadığı görüldü:

1 Yorum

  1. Rize

    Kasım 12, 2020 Perşembe 06:57

    Ne güzel dualar ettiniz .Berat Albayrak bey .AMİN.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.