Sosyal Medya

GÜNDEM

İstanbul'da vahşet! Eski sevgilisini yakarak öldürdü

İstanbul Maltepe'de akademisyen Dr. Aylin Sözer, bugün eski sevgilisi olduğu iddia edilen kişi tarafından boğazı kesilip yakılarak katledildi. Gözaltına alınan kişi, vatandaşlar tarafından linç edilmek istenirken Sözer'in çalıştığı üniversite başsağlığı mesajı yayınladı.

Maltepe'de Kemal D., evinde 2 gün boyunca esir aldığı eski sevgilisi olduğu iddia edilen akademisyen Aylin Sözer'in boğazını kesip üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Kadın yanarak, feci şekilde hayatını kaybetti. Olay yerine giden polis ekiplerine de saldıran katil zanlısı, gözaltına alındığı sırada linç edilmek istendi.
 
ÜZERİNDEN SÖZER'E AİT ALTIN KOLYELER ÇIKTI
Sözer'den borç para istediği öğrenilen katil zanlısının üzerinden altın kolyeler çıktı.
 
ÜNİVERSİTEDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Dr. Sözer’in görev yaptığı İstanbul Aydın Üniversitesi’nden (İAÜ) yapılan başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi:
 
“Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin Sözer’i, 29 Aralık Salı günü öğle saatlerinde, maalesef bir kadın cinayetine kurban vermiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
 
Türkiye’de ve ABD’de alanında aldığı eğitimlerden sonra 2013 tarihinden bu yana üniversitemizde görev yapmakta olan Aylin Hocamız gerek akademik birikimi gerek öğrencilerine yaklaşımı gerek mesai arkadaşlarıyla uyumu gerekse hayat dolu, neşeli, sıcakkanlı, yardımsever; ‘İyilik Meleği’ karakteriyle tüm İAÜ Ailesi’nin büyük sevgi ve saygı duyduğu bir öğretim elemanıydı. Ülkemizde eğitim vermek için gezmediği, davetini kabul etmediği neredeyse hiçbir il kalmamıştı. On binlerce öğrenci ve öğretmene bilgisi, deneyimi ile ışık olmuştu.
 
Böylesine müstesna bir değeri, ülkemizin son yıllarda yükselen bir sorunu olan kadın cinayetine kurban vermiş olmak, zorluklar ve sıkıntılarla geçen 2020 yılının bizim açımızdan en acı ve en unutulmaz anısı olmuştur. Öğrenci ve personelinin yüzde 60’ı kadın olan, Türkiye’nin aydınlık yarınlarının yetiştirilmesinde büyük görevler üstlenen ve geleceğin güçlü kadın liderlerini yetiştirmekten gurur duyan bir yükseköğretim kurumu olarak, kıymetli bir akademisyenimizi böyle korkunç bir olaya kurban vermek, bizim için tarifsiz bir üzüntü, keder ve öfke kaynağıdır. Bir akademisyenin ne kadar büyük emek, özveri ve zorluklarla yetiştiğini düşünürsek, toplumumuzun kaybı daha iyi anlaşılabilir.
 
İAÜ ailesinin, kıymetli hocamızın tüm öğrencilerinin ve sevenlerinin başı sağ olsun."
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.