Sosyal Medya

SPOR

Hasan Kartal'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, UÇK'nın 6 maç men ve 1.2 milyon euro ceza verdiği eski oyuncuları Oğulcan Çağlayan hakkında konuştu.

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, UÇK'nın 6 maç men ve 1.2 milyon euro ceza verdiği eski oyuncuları Oğulcan Çağlayan hakkında konuştu.
 
''Oğulcan'ın gidişinin kesinlikle kendi tasarrufu olduğunu düşünmüyorum''
 
A Spor'a konuşan Kartal, ''Yapılan şey şu. Biz kulübün yöneticileriyiz. Bu arkadaşımız, Rizespor'un sıkıntılı olduğu dönemde 6 hafta kala bırakıp gitmiştir. Ben Oğulcan'ın gidişinin kesinlikle kendi tasarrufu olduğunu düşünmüyorum. Elimizde bir sözleşme var. Bunun gereğince uzatma opsiyonumuz var. TFF'ye başvurmuşuz ve TFF de uzatmayı kabul etmiş. Akabinde de kimler doldurduysa Oğulcan gitmiş ve sözleşmesini feshetmiştir. UÇK'nın verdiği bir karar var. Tahkim'in vereceği karar var. Umarım en doğru karar verilir. Etik olmayan şeyleri yapmanızın anlamı yok. Kulüpleri düzgün insanların yönetmesi lazım. Bir kulübü yönetiyorsanız kendi kulübünüzün hakkını, karşı kulübün hakkını ve oyuncunun hakkını düşünmeniz gerekir.
 
Hasan Kartal, Oğulcan Çağlayan'ın Kayseri Erciyesspor'dan transferinde ödenmeyen tutara ilişkin ise şu sözleri kaydetti:
 
''Oğulcan'ın Kayseri Erciyesspor'dan alınışında 200 bin euro gibi bir ödememiz var ama kulüple biz bir araya gelemiyoruz. 1 milyon euro ödenmiş, 200 bin euro kalmış. Onu da öderiz.''

1 Yorum

  1. tarumar

    Ocak 13, 2021 Çarşamba 13:26

    ÖNCE AYNAYA BAK FENERBAHÇE YE YARANMAK İÇİN FENERBAHÇE MAÇINDAKİ BARİZ HAKEM HATALARINA SES ÇIKARMA GALATASARAY MAÇINDAKİ HAKEMİ VURURDUM DE VEDAT MURİÇ İ KENDSİ GALATASARAY I İSTEDİĞİ HALDE FENERBAHÇEYE VER OĞULCAN GALATASARAY I İSTEDİĞİ HALDE TEK TARAFLI SÖZLEŞMESİNİ UZAT BAŞKA TAKIM TARAFTARI OLAN VATANDAŞLARIN RİZESPOR DA NE İŞİ VAR DEFOL GİT FENERBAHÇE YE BAŞKAN OL

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.