Sosyal Medya

KARADENİZ

AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Kadir Ali Çelik yeniden başkanlığa seçildi.

Yenişehir kapalı spor salonunda gerçekleştirilen AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde Kadir Ali Çelik tek liste ile girdiği seçimde yeniden İl Gençlik kolu başkanlığına seçildi.
 
Kongreye AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Gençlik Kolları  MKYK üyeleri Kübra Yüceer, Halil İbrahim Alegöz, Ertuğrul Yılmaz, Mert Levent Kanlı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.
 
Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı. Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu okundu ve oylandı.
 
 
Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Kadir Ali Çelik, AK Parti Gençliğinin her yerde olduğunu belirterek, “İnsanın yaradılışıyla başlayan namütenahi yürüyüşümüz tüm kararlılığıyla süratle sürmektedir. Derin medeniyet köklerine bağlı, şuurlu, dünü bugünden ayırt edebilen, Anadolu ahlakıyla yetişmiş gençlerin çatısı olan Ak Parti Gençlik Kolları her yerde olduğu gibi Rize’de de vazifelerini yerine getirmektedir. Bundan üç gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız tam burada bu salonda mesajlarını verdi. Hepimiz buradaydık ve o anlara canlı şahit olduk. Cumhurbaşkanımıza evinde olduğunu, bu şehrin O’nun ve partimizin kalesi olduğunu coşkumuzla bir kez daha haykırdık.”  dedi.
 
AK Parti’nin gençliği bambaşka yarınlara hazırladığını belirten Çelik, “Bundan çok kısa zaman önce her şeyin ehven-i şer’ine razı olan bir gençliği çok daha büyük hayaller kurma ve o hayalleri gerçekleştirme imkanına kavuşturdu. Haddizatında bizler başarmayı, feda etmeyi, adaleti, muvaffak olmayı geçmişimizden öğrendik. İl teşkilatımızın üye rekorları ve birinciliklerine bizde uzun yıllardır muhafaza ettiğimiz üye oranındaki birinciliğimizle destek olmaya çalıştık. Bu doğrultuda görevde geçirdiğimiz 3 yıl 2 aylık süreçte sorumlusu olduğumuz görevlerimizi büyük bir gayretle yerine getirmenin mücadelesini verdik. Bu süreçte ilde ve ilçelerde, üniversite ve liselerde davamız için mücadele veren tüm kardeşlerime sonsuz teşekkür ederim. Çalışma arkadaşlarımızdan ahirete irtihal etmiş olan Muhammet Selman Çelik kardeşimiz başta olmak üzere tüm vefat eden teşkilat mensuplarımıza tekraren Allah’tan rahmet dilerim.” dedi.
 
 
Kongrede konuşan İl Başkanı İshak Alim, “Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz 7. Olağan İl Kongremizde gençlik kollarımızın heyecanı kongremize ayrı bir değer kattı. Bu anlamda gençlik kollarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongrelerimiz bizim bayrak yarışımız. Duraksama değil yeni  bir başlangıçtır ve bu başlangıçta yeni isimlerin aramıza katılarak halkayı büyütmemizdir.” dedi.
 
İl Başkanı Alim ülkemizin geleceği olan gençlerden beklentilerinin çok olduğunu  ifade ederek, “Gençler ülkemizin aydınlık yarınlarıdır. Dolayısıyla bizim gençlerden beklentimiz çok. Gençler çok okumalısınız. Okuyacağız ki daha çok bilgili olacağız. Bilgi en büyük güçtür. Birbirimize sımsıkı sarılmalı kardeşlik  hukukuyla birbirimizi sahiplenmeliyiz. Gençler, siyaseti ahlaki çerçevede yapmalısınız. Cumhurbaşkanımız hep diyor ya “Siyasetin  tek limanı ahlaktır.” Sözümüzle eylemimiz de bir olmalı.  Gençlik kollarımızın ilimizdeki  bütün sosyal, bilimsel ve  kültürel  faaliyetlerde olmasını arzu ediyoruz. Gençlik kollarımızın tabiri caizse her taşın altıdan çıkmasını istiyoruz.  Gençler yılmadan bıkmadan çalışmalarını sürdürecektir. Biz bu konuda gençlik kollarımıza sonsuz güveniyoruz.“ dedi.
 
 İl Başkanı Alim gençlere en çok önem veren partinin AK Parti olduğunu belirterek, “Gençlere en çok  değer veren parti AK Partidir. Gençler daha önceden sloganî ve hamasi  duygularla kullanılan bir pozisyondayken AK Parti ile bugün gençler  18 yaşında seçilebilme hakkına sahip. Cumhurbaşkanımız gençlere gereken değeri ve önemi vererek güveniyor. 
 
İlimizde gençlikle alakalı birçok yatırım var. Gençlik merkezlerinden istifade eden geç sayımız 2001 yılında 0 iken bugün bu sayı 25 binlerde. Spor merkezleri,  Havuzlar, Gençlik merkezleri, Kamp merkezleri daha nice yatırımları İlimizin gençliğine kazandırmış durumdayız. “ dedi.
 
AK Parti Rize  Gençlik Kolları yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Başkan, Kadir Ali Çelik, Yönetim Kurulu,
Ahmet Civelek, Arif Berber, Berna Öksüz, Emre Kukul, Büşra Kurtuluş, Celil Güner,  Doğan Ali Karabulut, Eda Kalender,  Edanur Balcı, Erdinç Kopuz,  Faruk Balcı, Fatma Nur, Korkmaz Tüfekçi, Levent Hacer, Mariye Müberra Arıcı, Mehmet Mesut Köse, Mesut Eroğlu, Muhammed Ali Sönmez, Muhammet Papaker, Muhammet Tüylü, Muhammet Faruk Özçelik, Muhammet Mustafa Delibalta,  Muhammet Zihni Karavin, Mustafa Güler, Müberra Demirci,  Nurfidan Çal, Oğuzhan Avcı, Okan Kuk, Ömer Faruk Taşkıran, Sevde Karali, Yavuz Selim Balcı, Zeynep Türüt, Mesut Civelek, Mert Arslan, Kader Zehra Aksu, Mehmet Sedat Önder, Enes Kubilay Kurt, Çetin Kara, Serkan Canbaz, Sebahattin Güner.

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

  • AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Yapıldı

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.