Sosyal Medya

KARADENİZ

Rize'de yasağa uymayanlara ceza yağdı

Rize'de Kovid-19 tedbirlerine uymayan 172 kişiye 378 bin 600 lira ceza verildi

Rize'de geçen hafta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ihlal eden 172 kişiye 378 bin 600 lira ceza uygulandı.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ilgili tüm kurumlar tarafından görevlendirilen ekipler ve kolluk kuvvetlerinin Kovid-19 denetimlerine devam ettiği bildirildi.
 
Açıklamada, 15-21 Şubat'ta da denetimlerin sürdüğü belirtilerek, şunlar kaydedildi:
 
"Salgın kurallarına uymayan 5 işletmeye 15 bin 750, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayan 43 kişiye 39 bin 300, karantina kurallarına uymayan 1 kişiye 3 bin 150 ve sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 123 kişiye de 320 bin 400 lira olmak üzere toplamda 172 kişiye 378 bin 600 lira idari para cezası uygulandı. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları kapsamında il genelinde Kovid-19 salgını sürecinde denetimler aynı hassasiyetle devam edecek olup özellikle okulların açılması planlanan bu dönemde herkesin kurallara çok daha sıkı uyması gerekmektedir." 
 
Açıklamada, ev oturmaları, misafirlikler, cenazelerin ana salgın noktaları olduğu göz önünde bulundurularak, salgının yayılma hızını en aza indirebilmek adına aynı zamanda yasak olduğu da bilinerek bu tür sosyal temaslardan kaçınılması gerektiği vurgulandı.

2 Yorum

  1. Ali gür

    Şubat 26, 2021 Cuma 23:37

    Anlıyorum haklı uygulama. Geçen hafta yapılan miting sonrası insanlara sosyal mesafeye uymadinız demek ayıp olmuyomu. 5 işletmeye ceza yazılmış, illaki haklılık payı vardır. Yalnız 5000 kişiyi kapali alana sokmanin cezası yokmu. Canan kaftancıoğlu chp il başkanı bi restorandan çıkarken gazeteciler çekiyor. Haber oluyor. Bu haber gıyabında restorana, ordaki kişi sayısina insanlara ceza kesiliyor. Çok doğru. Sağlık herşeyin önünde gelir. Ak parti il teşkilatı kongresini yaptı. Sosyal mesafe kuralina uyulmadı. Maske vardı evet. Ama kapalı alanda mesafe olmaksızın, zamana bağlı olarak kurtarıcı değil. Valimiz, savcılarımiz, hakimlerimiz, il sağlık kurulu toplansın. Cezai işlem uygulacaklarsa şeffaf bi şekilde açıklasınlar.Eğer cezai işlem gerekiyorsa 900x5000 faturayı ak parti il teşkilatına göndersinler. Hatta ordakileri tespit edip cumhurbaşkanı, bakanlar, valimiz dahil ismen göndersinler. Herkes yanlış yapabilir. Ama yapılan yanlış cumhurbaşkanını, bakanları, valiyi kurtarıyor, cumhuru, milleti cezai müeyyidelere maruz bırakıyorsa, hakkın gözünde riaya düşeriz. Adaletin gözü kapalidır. Önündede terazide iki kefesi vardır. Suç varsa karşılığı budur. Suç varsa karşılığı budur ama, fakat, lakin, makam, mevki, torpil dersek, bu halka yazık etmiş oluruz. Hepimiz kardeşiz. Kardeşce, hakkaniyet içinde yaşamayı becerebilelim artık. Makam, mevki, riya, zenginlik fakirlik gözetmeksizin. Bu hastalıkta bize aylardır bunu gösteeiyor, ama hala gelen ilahi mesaji algılayamadık.

  2. Musti

    Şubat 22, 2021 Pazartesi 20:23

    Ev oturmalari misafirlikler ya neden insanlara cifte standart uyguluyorsunuz milleti kapalı spor salonuna toplarken virüs yoktu herhalde

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.