Sosyal Medya

SPOR

Ahmet Ağaoğlu: FIFA'ya gideceğiz

Fenerbahçe maçında penaltılarının verilmediğini belirten Ahmet Ağaoğlu, bir dosya hazırladıklarını ve TFF'yi FIFA'ya şikayet edeceklerini söyledi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kasımpaşa'yı 1-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.
 
Ağaoğlu, pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) FIFA'ya şikayet edeceklerini, bunun Türk futboluna hizmet olduğunu söyledi.
 
Ağaoğlu'nun sözleri şu şekilde:
 
"Tek farklı da olsa 3 puan her zaman keyifli bir skor oluyor. 1-0, 2-1, 3-2 de kazansanız, fazla atılan gole fazla puan verilmediği için tek farklı galibiyet ve alınan 3 puan.. Önümüzde Alanya maçı var, maç maç bakıyoruz."
 
"4 MHK DEĞİŞTİ, DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEY YOK"
"Konuşmakla bir şeyler değişmiyor maalesef. Bir kulüp başkanımız taş üstünde taş bırakmam dediği zaman, ben de kendisine 'Omuz üstünde baş bırakmam' dersem, bu işi çözüme mi götüreceğiz? Ben göreve geleli 3 yıl olacak neredeyse. 4 MHK değişti ama değişen hiçbir şey yok ortada."
 
"MOHAMED'İN YÜZÜNDEKİ ŞAŞKINLIK İFADESİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?"
"Sıkıntılar aynı, problemler aynı bunlar hatta artarak devam ediyor. Meydan muharebesi değil burası. Mostafa Mohamed'in yüzündeki şaşkınlık ifadesini gördünüz mü dün? 3 gün önce (Fenerbahçe maçında) neden kart göstermedin diyor o ifade..."
 
"20 sayfalık bir tavsiye kararı geldi, kurulların bağımsız olmadığı ve verilen cezaların temel teşkil etmediği konusunda. Federasyon biz özerkiz, bağımsızız, bize kimse karışamaz diyor, değil aslında, sadece aldıkları kararlar yargıya taşınamaz. TBMM millet adına görev yapıyor, istediğiniz kararı alırsınız anlamına gelmez bağımsız olmak. TFF de, FIFA'nın talimatlarına ve kurallarına uyma zorunluluğu var. Kurullar bağımsızlıktan uzak, onlar bağımlı olduğu yerler doğrultusunda karar veriyor."
 
"DOSYAYI HAZIRLADIK"
"Tepeden tırnağa aykırı atamalar yapılıyor, bunların hepsini derledik, dosyayı hazırladık. Biz Türkiye'de, Trabzonspor olarak bunun mücadelesini 2-3 senedir veriyoruz, düzelmesi yönünde uyarıyoruz ve çaba gösteriyoruz. Türkiye'de futbol kuralları kapsamında iç hukuk kapıları kapandığı için örnekleriyle birlikte başvuruyu FIFA'ya yapıyoruz. Diğer kulüpler de verilen kararlardan müzdariplerse, onlar da bizimle birlikte FIFA'da mücadele etsin.
 
"FIFA'YA YAPACAĞIMIZ BAŞVURU TÜRK FUTBOLUNA HİZMETTİR"
"Bizim maçta bariz hata yapan 3 hakemi birden, yürüyün arkanızdayız gibi tekrar maça atarsanız, dün yaşananları da görürsünüz, tüm Türkiye gördü. Sorun sistemde, MHK oraya nasıl atandı, hakemler kendileri ifade ediyor, 3-4 grup, onların mücadeleleri. Yeni göreve gelen MHK'nin hemen ardından onu yıpratma çabaları, kulisler, Türk futbolunu bu noktaya getirdi. Bizim FIFA'ya yapacağımız başvuru Türk futboluna hizmettir."
 
"Adalet isteyen kulüpler, bizimle birlikte gelirler. Pazartesi günü FIFA'ya başvuru yapıyoruz. Sistemin değişmesi lazım. Bağımsızlık, özerklik böyle algılanamaz. Olanlar herkesin gözünün önünde."
 
"ALLAH'IN ADALETİ"
"Bu ülke 30 senedir hakem tartışıyorsa sistemde hata var. Avrupa'da olmuyor mu? Olmuyor. Yapana bir daha hakemlik vermiyorlar. Hakemlik babadan oğula geçmiyor. Portekiz Futbol Federasyonu hakem değişikliğine gidiyor, bu noktaya mı taşımak istiyoruz, bu şekilde mi yönetilmek istiyoruz. Sıkıntının kökünden çözümü için dosyayı FIFA'ya götürüyoruz."
 
"Halil Umut Meler, kendi verdiği kararı, Mustafa Muhammed'e gösterdiği kırmızı kartla kendisi tekzip etti. Allah'ın adaleti."
 

3 Yorum

 1. atmaca

  Mart 20, 2021 Cumartesi 13:46

  iki tane bpoş yorum

 2. barış

  Mart 07, 2021 Pazar 18:21

  fener maçında verilmeyen penaltıdan dolayımı fifa ya şikayet edecekmiş. cücük kadar kafanla algımı yapacan haber elliuç uç uç uç

 3. Exalepe

  Mart 05, 2021 Cuma 14:28

  Her maçında uçan tekme atıyor topcularin, kart görmüyor. Son dakika penaltim verilmedi diyorsun, daha 50.dakikada 10 kişi kalman gerekiyordu onu soylemiyorsun. Hakemler bugüne kadar hep sizi kolladi, medyada malûm arkanızda. Neyi şikayet edeceksin, olmayan paralarla yaptığın transferleri mi. En son şikayete gittiğinde eli boş dönmüştün hani hatırlarsan. Ts ve GS olmayan paralarla transfer yaptılar, şampiyonluktan gelecek gelire güvenerek. Şampiyonluk gelmezse zaten batıklar, daha da batarlar. FB de olmayan parayla transfer yaptı, ama siz ♈ ile mi yarışıyonuz, adam olmadı cebinden bir şekilde koyar. Fatih Altaylı doğru demiş, siz neyinize guvendiniz, neyinizi koyacaksiniz Rizespor düşmanı teyse-geyse.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.