Sosyal Medya

EKONOMİ

Hibe desteği! Başvuru e- Devlet'ten, 65 bin lira...

Devletten karşılıksız para desteği! 65 bin TL ödeme yapılıyor. Başvuru süreci yarın sona eriyor.

Hibe desteğinden yararlanma isteyenler e- Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Bakan Selçuk, 'Yeni bir dönem başlattık.' diyerek güzel haberi duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızın 65 bin TL tutarındaki Engelli Hibe Desteği başvurularının yarın sona ereceğini açıkladı.

Ekonomik olarak desteğie ihtiyacı olan vatandaşlara devlet eli uzanmaya devam ediyor. Birçok vatandaş devlet desteği ile kendi işini  kuruyor. Hibe destekleri devam ediyor. Engelli vatandaşlardan kendi işini kurmak isteyenlere 65 bin lira hibe desteği veriliyor. 
 
 
Proje başvurularının 11 Mart itibarıyla e-Devlet üzerinden yapıldığını hatırlatan Selçuk, “Elektronik  başvuru sistemi sayesinde engellilerimize kolaylık sağlıyoruz. Ülkemizin neresinde bulunursa bulunsun engelli vatandaşlarımız son güne kadar proje başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilir” dedi.
 
Proje kapsamında daha fazla engelli vatandaşa ulaşmayı hedeflediklerini bildiren Bakan Selçuk, “Engelli Hibe desteğimizde yeni bir dönemi başlattık. Geçmişte elden veya posta yoluyla aldığımız Engelli Hibe Desteği proje başvurularını engelli vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan da başvuru yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşıyarak online başvuru yapmalarını sağlıyoruz. Bu sayede daha fazla engellimizin girişimciliğine destek olmak istiyoruz. Bakanlık olarak engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Biliyoruz ki; hayaller engelsizdir” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.